3080 Ti için 7950X yeterli mi?

VUHD

Centipat
Daha fazla  
Gigabyte 3080 Ti Gaming ekran kartım var. Bütçe sınırım yok ve aşırı güçlü bir işlemci istiyorum. Aşağıdaki işlemci yeterli mi? Var mı önerebileceğiniz başka işlemci?

Eğer oyun amaçlı ise 5800X3D (AM4) veya 7600X (AM5) daha mantıklı. 7950X'e gerek yok.
Oyun ve render amaçlı. Elimde imkan varken bir kez satın alayım, uzun süreli ve yüksek performanslı bir işlemci olsun istiyorum. Bu dediklerime göre uyuyor mu yoksa daha performanslısı var mı ? Ayrıca bu güçlü işlemci ekran kartına dar boğaz yaptırmaz sanırım

Ryzen 9 7950X3D çıkınca alınabilir ama bana şimdi lazım diyosan evet 7950X'in üstü yok henüz.
Cevap için teşekkürler, bahsettiğiniz işlemciyi beklemek mantıklı mı yoksa yine aynı kalibre bir işlemci mi ?

Oyun ve render amaçlı. Elimde imkan varken bir kez satın alayım, uzun süreli ve yüksek performanslı bir işlemci olsun istiyorum. Bu dediklerime göre uyuyor mu yoksa daha performanslısı var mı? Ayrıca bu güçlü işlemci ekran kartına darboğaz yaptırmaz sanırım.
Şu an için AMD kanadındaki en iyi işlemci 7950X evet. Ek olarak bu soketten AMD hemen vazgeçmeyeceği için de önü açık. 13900K mesela önü kapalı, 14. nesilde soket değişecek.

Alabilirsin.

Oyun ve render amaçlı. Elimde imkan varken bir kez satın alayım, uzun süreli ve yüksek performanslı bir işlemci olsun istiyorum. Bu dediklerime göre uyuyor mu yoksa daha performanslısı var mı ? Ayrıca bu güçlü işlemci ekran kartına dar boğaz yaptırmaz sanırım

Cevap için teşekkürler, bahsettiğiniz işlemciyi beklemek mantıklı mı yoksa yine aynı kalibre bir işlemci mi ?
Oyun performansı biraz daha iyi oluyor. 3D Vertical-Cache teknolojisiyle geldiğinden.

Çok teşekkür ederim. Bir de anakart sorabilir miyim size ? MSI MAG B650M MORTAR WIFI 6600MHz(OC) DDR5 Soket AM5 HDMI DP USB3.2 mATX Anakart | ITOPYA Bu anakart sizce uygun mu ?
Teker teker toplama yapacağınıza dümdüz kasayı satıp RTX 4090 veya 4080 almayı deneyebilirsiniz. Toplama sistemler hazır sistemlere göre daha pahalı olmaya başladı.

Çok teşekkür ederim. Bir de anakart sorabilir miyim size ? MSI MAG B650M MORTAR WIFI 6600MHz(OC) DDR5 Soket AM5 HDMI DP USB3.2 mATX Anakart | ITOPYA Bu anakart sizce uygun mu?
Ben X670 alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı