3080 Ti için model önerisi

Rourke

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Aşağıdaki 3080 Ti'lerden hangisi daha iyi bir tercih olacaktır? Çok fark yok ise en ucuz olanı mı tercih etmeliyim? Teşekkür ederim.
İlgili kart 5800X ve B550 anakart ile kullanılacak olup, minimum ve maximum fiyat arasında 150 USD gibi fark var. Gigabyte aurus en alttaki Gigabyte'dan 150 USD daha fazla fiyata sahip.

Gigabyte Aorus GeForce RTX 3080 Ti Master 12G Graphics Card, Max Covered Cooling, 12 GB 384-BIT GDDR6X, GV-N308TAORUS M-12GD Video Card
EVGA GeForce RTX 3080 Ti FTW3 Ultra Gaming, 12G-P5-3967-KR, 12 GB GDDR6X, iCX3 Technology, ARGB LED, Metal Backplate
Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti Vision OC 12G Graphics Card, 3X Windforce Fans, 12 GB 384-BIT GDDR6X, GV-N308TVISION OC-12GD Video Card
Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti Gaming OC 12G Graphics Card, 3X Windforce Fans, 12 GB 384-BIT GDDR6X, GV-N308TGAMING OC-12GD Video Card

Son düzenleyen: Moderatör:
Vision oneririm hocam epey kaliteli bir modeldir kendisi. Biraz RGB yoksunu olmasi haricinde bir eksisi yok ki bu durum tam olarak eksi sayilmaz zaten kisisel bir konu.

Peki aorus fiyat farkını hak edermi? Bu arada rgp ile pek işim yok. Bu durumda evga nasıl bir markadır? Gigabyte gibi bilindik bir marka değil gibi geliyor bana.
Bende Vision modelini öneririm. 2 gün önce İtopya'da 22.499 TL idi. Ara ara sürekli koyuyorlar bu fiyata satışa.

Ti modeli ise fiyat çok iyiymiş.

Son düzenleme:
Peki aorus fiyat farkını hak edermi? Bu arada rgp ile pek işim yok. Bu durumda evga nasıl bir markadır? Gigabyte gibi bilindik bir marka değil gibi geliyor bana.

Ti modeli ise fiyat çok iyiymiş.

Bilindik marka. Aorus ile Vision arasinda kalite namina hic fark yok denilebilir. Evga modeli de epey iyi ama Gigabyte RTX 30 serisinde epey iyi is cikardi.

Bilindik marka. Aorus ile Vision arasinda kalite namina hic fark yok denilebilir. Evga modeli de epey iyi ama Gigabyte RTX 30 serisinde epey iyi is cikardi.
Vision ile standart gigabyte arasında kalmayayım değil mi? Vision orta ayar sanırım. Evgayı araştırdım ftw3 modeli en üst modeliymiş. Vision ve evga arasında hangi tercihi yapmalıyım?

Vision ile standart gigabyte arasında kalmayayım değil mi? Vision orta ayar sanırım. Evgayı araştırdım ftw3 modeli en üst modeliymiş. Vision ve evga arasında hangi tercihi yapmalıyım?

Vision orta ayar degil hocam. Tepe model kadar kaliteli ama dedigim gibi isikli misikli olmadigi icin fiyati daha uygun. Gaming OC modelinden Vision modeline cikmaya deger ama digerlerine degmez. Eger Vision modeli ile Evga modeli arasinda da cok fiyat farki yoksa Evga tercih edilebilir ama 75 dolar civari fark ediyorsa degmez.

Vision orta ayar degil hocam. Tepe model kadar kaliteli ama dedigim gibi isikli misikli olmadigi icin fiyati daha uygun. Gaming OC modelinden Vision modeline cikmaya deger ama digerlerine degmez. Eger Vision modeli ile Evga modeli arasinda da cok fiyat farki yoksa Evga tercih edilebilir ama 75 dolar civari fark ediyorsa degmez.
40 usd fark var evga ile vision arasında. Işık dediğim gibi hiç önemli değil. Asus tuf da bakıyorum o da ışıksız, ama fiyatı yüksek biraz.

En tepe değil. A tier bir model.
40 usd fark var evga ile vision arasında. Işık dediğim gibi hiç önemli değil. Asus tuf da bakıyorum o da ışıksız, ama fiyatı yüksek biraz.
İkisini de tercih edebilirsiniz soğutma arasında fazla fark olmaz zaten.

Geri
Yukarı