31,5" Monitörde Oyun Performansı

2500 TL segmentinde sizce en iyi 27 INCH 2K 144 HZ 1 MS Kavisli hangisidir ?

Bu ürün bir ara 2400 TL civarına düşmüştü.

2500 TL segmentinde sizce en iyi 27 INCH 2K 144 HZ 1 MS Kavisli hangisidir ?

Kesinlikle ve kesinlikle bu,
Bu ürünü uzun zamandır takip ediyordum sanırım yeni indirime girmiş. Fikrimi değiştirdim eğer bu ürünün indirime girdiğini daha önceden öğrenmiş olsaydım böyle bir konu bile açmazdım. Hemen satın al düşünme bile çünkü ben öyle yapacağım.
FreeSync 2 hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Tıpkı FreeSync de yaptığımız gibi Display Port ile Nvidia G-Sync'i aktif hale getirebiliyor muyuz?

Son düzenleme:
2500 TL segmentinde sizce en iyi 27 INCH 2K 144 HZ 1 MS Kavisli hangisidir?

MSI MAG271CQR kullanıcısıyım. Araştırmalarım sonucunda en üstün monitörün bu olduğuna kanaat getirip satın almıştım. Gayet büyüleyici bir ekranı var. Pişman değilim ama bazı ayarlamalar yapmak gerekiryor. MSI monitörü şu konuda detaylı biçimde konuşuluyor:

Kesinlikle ve kesinlikle bu,
Bu ürünü uzun zamandır takip ediyordum sanırım yeni indirime girmiş. Fikrimi değiştirdim eğer bu ürünün indirime girdiğini daha önceden öğrenmiş olsaydım böyle bir konu bile açmazdım. Hemen satın al düşünme bile çünkü ben öyle yapacağım.
FreeSync 2 hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Tıpkı FreeSync de yaptığımız gibi Display Port ile Nvidia G-Sync'i aktif hale getirebiliyor muyuz?

Burada da konusu geçmiş hocam. Biraz sıkıntı yaşanmış anladığım kadarıyla.

Ürünün kronik sorunlu olduğuna dair yorumlar var hocam. Almadan önce dikkatli olun iyi araştırın derim.

Son düzenleme:
MSI MAG271CQR kullanıcısıyım. Araştırmalarım sonucunda en üstün monitörün bu olduğuna kanaat getirip satın almıştım. Gayet büyüleyici bir ekranı var. Pişman değilim ama bazı ayarlamalar yapmak gerekiryor. MSI monitörü şu konuda detaylı biçimde konuşuluyor:
Katılmıyorum. Kesinlikle ve kesinlikle Samsung, VA Curved monitörler de rakipsizdir. MSI'yı paramparça eder.
Her ne kadar Samsung çok daha üstün olsa da MSI MAG271CQR alacak olursan o da seni üzmez ama Samsung LC27HG70QQMXUF varken tereddüt etmem bile.
Samsung'un bu monitörünü de araştırmıştım. Sorun yaşayan çok fazla.
Kişisel olarak ben de bahsettiğiniz ürünü çok araştırdım. MSI MAG271CQR ile de çok sorun yaşayan var özellikle ölü piksel ve Color banding bandında neredeyse 10/4 oran. Ciddi bir oran.

Neden bu seviyede ve fiyatlardaki monitörler hep sorunlu gibi görünüyor. Yani son yıllarda hep bu tarz sorunları ya görür oldum yada algıda seçicilik var cidden. Bu seviye derken her seviye aslında.

Eskiden bu kadar ölü pikselden tutun sıkıntılardan bahsedilmezdi. Şimdi 3000 3500 seviyelerinde bile sıkıntı yaşayanlar var.

Telefonumun 7.4" üstü olmasını istiyorum, 65" Televizyon küçük geliyor. Yarış vb. oyunlarda 49", diğerlerinde 27" yeterli. Büyüklük tamamen tercih meselesi, AOC'yi bende düşündüm hatta konum var ancak vazgeçip 2K 240 Hz monitörleri beklemeye karar verdim.

Bu arkadaşın olayını gördükten sonra Samsung falan almam ben. O kadar para verip beni bu kadar uğraştırabilirler yani.

Net söyleyeyim, büyük ekranları severim, telefonumda büyük sayılır (Poco F1, 6.4'' , daha önce M8, S6, MI5, P2 kullanmıştım), birkaç gün sonrasında ekran normal gelmeye başladı ve daha büyüğü de olsa benim için sorun olmazdı.

Monitöre gelelim, 5 yıl kadar 15,6'' standart bir DELL laptop kullandım, Smite-CSGO-BF4 gibi oyunlar oynuyordum oynandığı kadar. Sonrasında onu satıp imzamdaki sistemi topladım ve şuan 2 aydır 24'' monitör kullanmaktayım hem de curved(hayatımda ilk kez kullanıyorum), ilk başta hem 1080p ekran hemde inanılmaz büyüklüğü gözümü korkutmuştu, elbet alışacaktım ancak BF4'ü ilk açtığımda o gördüğüm görüntü inanılmazdı (büyüklüğü), demem o ki şuanda daha büyüğü olsa çok daha isterim alabilsem, alışınca insan daha büyüğünü istiyor(ben en azından öyle), PC'den bunları yazarken mesela aynı anda çok rahat şekilde diğer sekmelerdeki bildirimlerime bakabiliyor hatta sağ alttan core tempslerimi gözetliyorum göz ucuyla, ekrana inanılmaz hakimim şuanda ve bunu şuan farkettim konunuzu görünce, elbette oyundan oyuna değişir bu ekran büyüklüğü, bir tık normalden uzaktan kontrol etmek gerekebilir, ben eğer mümkünse en azından bir AVM de mağazada vs. yarım saat kadar o ekran boyutunu deneyimlemenizi öneririm, kendiniz deneyimleyip bir çıkarım yapmadan gerçekten zor..

Aynı anda birçok şey yaparım PC'im açıkken ve şuan en az hali diyebilirim açık olan şeylerin.
Eki Görüntüle 430185
Hocam core temp göstergesini sağ alta nasıl yerleştirdiniz? Çok hoşuma gitti. Açıklama şansınız var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı