31,5" Monitörde Oyun Performansı

moosmoos

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce ne kullandım ne de gördüm. Şu sıralar kendime monitör bakıyorum ve harika bir monitör buldum fakat 31,5''. Açıkçası beni korkutuyor, daha önce 31,5'' monitör kullanmış olan arkadaşlar şunu cevaplarsa sevinirim. Oyun rahat oynanabiliyor mu? Rahat bir şekilde olan biteni takip edebiliyor musunuz?

Hangi oyunları oynadığınıza ve monitörün çözünürlüğüne göre net bir cevap verebilirim.

Bence singleplayer disinda 27'' veya 31,5'' monitor almak tercih meselesi. 24'' tamamen ekran kontrolu saglarken 27'' ve 31,5'' birazcik insani yorar ya.

Net söyleyeyim, büyük ekranları severim, telefonumda büyük sayılır (Poco F1, 6.4'' , daha önce M8, S6, MI5, P2 kullanmıştım), birkaç gün sonrasında ekran normal gelmeye başladı ve daha büyüğü de olsa benim için sorun olmazdı.

Monitöre gelelim, 5 yıl kadar 15,6'' standart bir DELL laptop kullandım, Smite-CSGO-BF4 gibi oyunlar oynuyordum oynandığı kadar. Sonrasında onu satıp imzamdaki sistemi topladım ve şuan 2 aydır 24'' monitör kullanmaktayım hem de curved(hayatımda ilk kez kullanıyorum), ilk başta hem 1080p ekran hemde inanılmaz büyüklüğü gözümü korkutmuştu, elbet alışacaktım ancak BF4'ü ilk açtığımda o gördüğüm görüntü inanılmazdı (büyüklüğü), demem o ki şuanda daha büyüğü olsa çok daha isterim alabilsem, alışınca insan daha büyüğünü istiyor(ben en azından öyle), PC'den bunları yazarken mesela aynı anda çok rahat şekilde diğer sekmelerdeki bildirimlerime bakabiliyor hatta sağ alttan core tempslerimi gözetliyorum göz ucuyla, ekrana inanılmaz hakimim şuanda ve bunu şuan farkettim konunuzu görünce, elbette oyundan oyuna değişir bu ekran büyüklüğü, bir tık normalden uzaktan kontrol etmek gerekebilir, ben eğer mümkünse en azından bir AVM de mağazada vs. yarım saat kadar o ekran boyutunu deneyimlemenizi öneririm, kendiniz deneyimleyip bir çıkarım yapmadan gerçekten zor..

Aynı anda birçok şey yaparım PC'im açıkken ve şuan en az hali diyebilirim açık olan şeylerin.
1566479956068.png

31.5" monitör kullanıyorum ve çok memnunum alışma süreci var dikkat et benim gözlerim hassas biraz ve kaldırmadı ağrı kızarıklık oldu uzun süren saatler sonra ama alıştım daha küçüğünü kullanamam artık müthiş bir oyun ve film keyfi var tavsiye ederim.

FPS oyunları için diye soruyorsanız maksimum 27" 2k çözünürlük olmalı.
Fifa araba yarışları vs single player oyunlarda 4k da olur tercih meselesi.

BenQ 24" XL2411 kullanıcısıyım. FPS tarzı takılıyorum.

Bunu mu buldunuz model hangisi ? Yani çoğu kişi 27 INCH için bile fazla büyük 24 yeterli diyorken ben de sadece oyun odaklı düşünmediğim için 27 almayı düşünüyorum. Ama masaüstünde 32 INCH biraz sıkıntı verebilecek bir boyut olabilir. Hele de küçük masanız varsa ve yakından bakıyorsanız. Burada ne kadar uzaktan kullanılacak olması ve çözünürlük değerleri de çok önem arz ediyor.

En fazla 27" olmalı. Sonrası baş dönmesi yapıyor. Odaklanma sorunu yaşıyorum birde. 24" kullanıyorum çok rahatım. 31" alıp gözüne uzak tutacaksan iyi olabilir ama bu sefer de aynı şey oluyor.

Hangi oyunları oynadığınıza ve monitörün çözünürlüğüne göre net bir cevap verebilirim.
Her türlü oyunu oynuyorum diyebilirim sanırım.
Alacağım monitör bu,
Bence singleplayer disinda 27'' veya 31,5'' monitor almak tercih meselesi. 24'' tamamen ekran kontrolu saglarken 27'' ve 31,5'' birazcik insani yorar ya.
27'' değil de 31,5'' hakkında ben de öyle düşünüyorum. Endişeliyim.
31.5" monitör kullanıyorum ve çok memnunum alışma süreci var dikkat et benim gözlerim hassas biraz ve kaldırmadı ağrı kızarıklık oldu uzun süren saatler sonra ama alıştım daha küçüğünü kullanamam artık müthiş bir oyun ve film keyfi var tavsiye ederim.
Bilmiyorum fakat başka çarem de yok gibi çünkü monitör gerçekten muazzam.
FPS oyunları için diye soruyorsanız maksimum 27" 2k çözünürlük olmalı.
Fifa araba yarışları vs single player oyunlarda 4k da olur tercih meselesi.

BenQ 24" XL2411 kullanıcısıyım. FPS tarzı takılıyorum.
Katılıyorum. 31,5'' yorar gibi
Size katılıyorum 31,5'' gerçekten de yorabilir.
En iyisi şöyle yapalım almak istediğim monitör ile hemen hemen aynı özelliklere sahip monitör önerebilirseniz gerçekten çok sevinirim. 2k 144Hz olması yeterli.

Bir süre 32 inç TV yi monitör olarak kullandım, evde varsa bu şekilde test etme şansınız var. Şu an 27 inch 2k monitör kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı