3100 TL'ye akıllı telefon tavsiyesi

Bütçe
3100
3100 TL'ye minimum 128 GB hafızaya sahip akıllı telefon önerir misiniz? Link veya ilan gönderebilirsiniz.

Şahsen bu fiyata ikinci el temiz bir iPhone 7 almanız uzun ömürlülük olarak daha mantıklı olacaktır gerçi 2 sene sonra yanlış bilmiyorsam güncelleme almayacak + batarya performansı kötü ama güç olarak rakiplerinden iyi diye düşünüyorum.

Şahsen bu fiyata ikinci el temiz bir iPhone 7 almanız uzun ömürlülük olarak daha mantıklı olacaktır gerçi 2 sene sonra yanlış bilmiyorsam güncelleme almayacak + batarya performansı kötü ama güç olarak rakiplerinden iyi diye düşünüyorum.
Ölü bir tavsiye olmuş. İphone 7 şuan her konuda çok geride kaldı. Batarya değişimleri sağlıklı olmuyor, olsa bile orijinal batarya kadar verimli olmuyor. 6 yıllık telefona para verilmez. Şuan XR altı bir telefon almak mantıksız Apple kanadında. İlla alınacaksa da 8-8Plus alt limit olmalı. Sırf stabil diye de 6 yıllık telefona bu paralar verilmez.

Ölü bir tavsiye olmuş. iPhone 7 şu an her konuda çok geride kaldı. Batarya değişimleri sağlıklı olmuyor, olsa bile orijinal batarya kadar verimli olmuyor. 6 yıllık telefona para verilmez. Şu an XR altı bir telefon almak mantıksız Apple kanadında. İlla alınacaksa da 8-8Plus alt limit olmalı. Sırf stabil diye de 6 yıllık telefona bu paralar verilmez.

Benim görüşümü paylaştım batarya konusunda 13 Pro bile çoğu telefondan geride kalıyor bunu alacak insan bunu göze almıştır batarya değişimini profesyönel bir yere yaptırdığınız sürece gidip sokak arasında çarşıda teknik servis adı altında daha önce doğru düzgün telefon yapmamış yerlerde değiştirmek tabii ki sağlıklı olmaz gidip bataryada bütçeden kaçmadığın sürece orijinali kadar da verimli oluyor 6 yıllık telefona para vermek tamamen piyasadaki 2-3 yıllık telefonları 0 olarak alıp 2 haftasında kasma yaşamaktan iyidir diye düşünüyorum herkesin görüşü farklı olabilir bu benim görüşüm 8 de bulabilir bu fiyata ayrıyeten ikinci elde stabil diye bu telefona benim görüşüm hala 3000TL'ye kadar para verilir

@delininyıldızı @Caner2383 komik olan bir şey varsa elinizdeki cihaz ile bunu dile getirebilirsiniz.

6 yıllık telefona para vermek tamamen piyasadaki 2-3 yıllık telefonları 0 olarak alıp 2 haftasında kasma yaşamaktan iyidir diye düşünüyorum
Siz kaçıncı yılda kaldınız? 2012 falan mı? Android telefonlar IOS kadar stabil olmasa da eskisi gibi 1 sene kullandım çöp oldu" değiller artık. Ben uzun süre İphone 8 kullanmış biri olarak IOS'un stabilliğine hayranım. Fakat batarya performansı yüzünden Android tarafına geçtim mecburi. İsterseniz profesyonel serviste yaptırın isterseniz en iyi yerde, bir telefon açılıp içine müdahale edilince eskisi gibi olmuyor. Çokça deneyim ettim bunu. Özellikle Iphone telefonlarda kumardır bu. 6 yıllık telefona gidip 3000 TL gibi bir fiyat vermesini tavsiye ediyorsunuz. Max 1-2 senesi var o telefonun ve süre içerisinde sunduğu teknolojiler de iyice eskiyecek. Kaldı ki her bakımdan yetersiz bir telefon artık. Orta Segment yonga setlerinin çoğu sıkıntısız ve üst düzey performans veriyor telefonlarda. Kullanmasını bilen biri için yavaşlama söz konusu değil.

komik olan bir şey varsa elinizdeki cihaz ile bunu dile getirebilirsiniz.
Komik olan şey 6 yıllık telefona 3100 TL'lik bir bütçeyi yatırma tavsiyeniz.. Elimdeki telefon 1 buçuk sene önce aldığım Oppo Reno 3. Beğenmediğiniz Android tarafından gerek kamera özellikleri olsun gerek şarjı ve gerekse stabilliği ile 1.5 senedir hiçbir şekilde sıkıntı yaşatmadı bana. Pardon 2 haftadır yaşatmadı. :D :D

Siz kaçıncı yılda kaldınız? 2012 falan mı? Android telefonlar iOS kadar stabil olmasa da eskisi gibi 1 sene kullandım çöp oldu" değiller artık. Ben uzun süre iPhone 8 kullanmış biri olarak IOS'un stabilliğine hayranım. Fakat batarya performansı yüzünden Android tarafına geçtim mecburi. İsterseniz profesyonel serviste yaptırın isterseniz en iyi yerde, bir telefon açılıp içine müdahale edilince eskisi gibi olmuyor. Çokça deneyim ettim bunu. Özellikle iPhone telefonlarda kumardır bu. 6 yıllık telefona gidip 3000 TL gibi bir fiyat vermesini tavsiye ediyorsunuz. Max 1-2 senesi var o telefonun ve süre içerisinde sunduğu teknolojiler de iyice eskiyecek. Kaldı ki her bakımdan yetersiz bir telefon artık. Orta segment yonga setlerinin çoğu sıkıntısız ve üst düzey performans veriyor telefonlarda. Kullanmasını bilen biri için yavaşlama söz konusu değil.

Komik olan şey 6 yıllık telefona 3100 TL'lik bir bütçeyi yatırma tavsiyeniz. Elimdeki telefon 1 buçuk sene önce aldığım Oppo Reno 3. beğenmediğiniz Android tarafından gerek kamera özellikleri olsun gerek şarjı ve gerekse stabilliği ile 1.5 senedir hiçbir şekilde sıkıntı yaşatmadı bana. Pardon 2 haftadır yaşatmadı. :D :D

Android'den IOS'a geçmiş birisi olarak uzun kullanım deneyimlerimden bahsetmek isterim. Öncelikle Android cihazların eskisi kadar kötü ve performans yoksunu olmadığı hakkında doğrusunuz fakat günümüz teknolojisinde olan androidlerin ömrü eskiye göre bir kaç yıl uzadı sadece yani bir android telefonu stabil olarak eğer Snapdragon işlemciye sahip ise yani donanımı iyi ise en fazla 4 yıl kullanabilirsiniz daha sonra stabilizasyonu bozulacaktır ve eski performansından uzaklaşacaktır ne yazık ki ayrıca bir şuda bir gerçek ki hiç bir zaman bir android kamerası bir İPhone kamerası olamadı evet android tarafında kamera anlamında eskiye göre gelişmeler oldukça fazla yüksek megapiksel değerleri 100X zoom özellikleri vs. Ama android kamerası iç organlarımızı bile gösterse İPhone derim. Uzun süre İPhone deneyimlemiş biri olarak bunu katılacağınıza eminim İOS un stabilizasyonuna gelecek olursam yıllar öncesi cihazı İPhone 8 kullanıyorum 4 yılını doldurmuş durumda 5. Yılına yaklaşıyor fakat günümüz orta segment ve amiral gemisi cihazlarda kullanılan donanımla eş değer veya daha iyi halen bu performansı oyunlar için de geçerli fakat İPhone 8 ile aynı dönemde çıkmış hiç bir amiral gemisi ya da orta segment cihaz İPhone 8 ile yarışır durumda değil eksik yanlarını belirtmişsiniz zaten batarya performansı oldukça kötü başlarılı bir teknik servis müdahale ile günümüz teknolojisinde üretilen yüksek mini amperli bataryalar ile batarya performansı daha iyi hale getirilebilir zaten demem o ki İPhone nun bugüne kadar androidden tek eksiği bataryası oldu onun dışında İPhone hep katladı hep katladı
(İPhone 8 cihazımı 3500 TL ye aldım)

Android'den IOS'a geçmiş birisi olarak uzun kullanım deneyimlerimden bahsetmek isterim. Öncelikle Android cihazların eskisi kadar kötü ve performans yoksunu olmadığı hakkında doğrusunuz fakat günümüz teknolojisinde olan androidlerin ömrü eskiye göre bir kaç yıl uzadı sadece yani bir android telefonu stabil olarak eğer Snapdragon işlemciye sahip ise yani donanımı iyi ise en fazla 4 yıl kullanabilirsiniz daha sonra stabilizasyonu bozulacaktır ve eski performansından uzaklaşacaktır ne yazık ki ayrıca bir şuda bir gerçek ki hiç bir zaman bir android kamerası bir İPhone kamerası olamadı evet android tarafında kamera anlamında eskiye göre gelişmeler oldukça fazla yüksek megapiksel değerleri 100X zoom özellikleri vs. Ama android kamerası iç organlarımızı bile gösterse İPhone derim. Uzun süre İPhone deneyimlemiş biri olarak bunu katılacağınıza eminim İOS un stabilizasyonuna gelecek olursam yıllar öncesi cihazı İPhone 8 kullanıyorum 4 yılını doldurmuş durumda 5. Yılına yaklaşıyor fakat günümüz orta segment ve amiral gemisi cihazlarda kullanılan donanımla eş değer veya daha iyi halen bu performansı oyunlar için de geçerli fakat İPhone 8 ile aynı dönemde çıkmış hiç bir amiral gemisi ya da orta segment cihaz İPhone 8 ile yarışır durumda değil eksik yanlarını belirtmişsiniz zaten batarya performansı oldukça kötü başlarılı bir teknik servis müdahale ile günümüz teknolojisinde üretilen yüksek mini amperli bataryalar ile batarya performansı daha iyi hale getirilebilir zaten demem o ki İPhone nun bugüne kadar androidden tek eksiği bataryası oldu onun dışında İPhone hep katladı hep katladı
(İPhone 8 cihazımı 3500 TL ye aldım)
Ben İphone ile Android kıyaslaması yapmadım. Apple üst segment ve premium telefon üretiyor. Android gibi geniş bir marka model yelpazesine sahip değil. İşte sırf bu yüzden de android hiçbir zaman ios kadar stabil olamayacak. Bazı markalar bazı üst segment modelleri için stabilizasyona önem veriyor fakat bu da uğraş isteyen bir durum. Samsung, Xiaomi, Oppo gibi markalar peynir ekmek gibi model çıkarırken stabillikten söz etmek zaten saçma. Fakat bu stabillik günlük kullanımı etkileyecek sorunlara asla yol açmıyor. Eğer işi bilen bir kullanıcı iseniz kolay kolay android tarafında da sorun yaşamazsınız. Ben giriş seviyesi android de kullandım yıllarca fakat hiçbir zaman sorun yaşamadım. Biraz da kullanıcı ile alakalı bir durum. IOS'un stabilliğini hiçbir şeye değişmem fakat 6 senelik telefona da bu fiyatları vermem. Ne olursa olsun güncel orta segment bir anroid telefon, İphone 7'den iyidir. Sırf güncelleme desteği ve stabillik konusu iyi diye de bunca senelik telefona bu paraları vermek saçma geliyor.

Ben İphone ile Android kıyaslaması yapmadım. Apple üst segment ve premium telefon üretiyor. Android gibi geniş bir marka model yelpazesine sahip değil. İşte sırf bu yüzden de android hiçbir zaman ios kadar stabil olamayacak. Bazı markalar bazı üst segment modelleri için stabilizasyona önem veriyor fakat bu da uğraş isteyen bir durum. Samsung, Xiaomi, Oppo gibi markalar peynir ekmek gibi model çıkarırken stabillikten söz etmek zaten saçma. Fakat bu stabillik günlük kullanımı etkileyecek sorunlara asla yol açmıyor. Eğer işi bilen bir kullanıcı iseniz kolay kolay android tarafında da sorun yaşamazsınız. Ben giriş seviyesi android de kullandım yıllarca fakat hiçbir zaman sorun yaşamadım. Biraz da kullanıcı ile alakalı bir durum. IOS'un stabilliğini hiçbir şeye değişmem fakat 6 senelik telefona da bu fiyatları vermem. Ne olursa olsun güncel orta segment bir anroid telefon, İphone 7'den iyidir. Sırf güncelleme desteği ve stabillik konusu iyi diye de bunca senelik telefona bu paraları vermek saçma geliyor.
Hocam konu tamamen kullanıcıya bağlı. Mesela siz batarya için Android tarafına geçmişsiniz. Ben ise akıcılık ve arayüzünü sevdiğim için IOS tarafına geçtim. Kişisel zevk meselesi bence bunlar.

Ben iPhone ile Android kıyaslaması yapmadım. Apple üst segment ve Premium telefon üretiyor. Android gibi geniş bir marka model yelpazesine sahip değil. İşte sırf bu yüzden de Android hiçbir zaman iOS kadar stabil olamayacak. Bazı markalar bazı üst segment modelleri için stabilizasyona önem veriyor fakat bu da uğraş isteyen bir durum. Samsung, Xiaomi, Oppo gibi markalar peynir ekmek gibi model çıkarırken stabillikten söz etmek zaten saçma. Fakat bu stabillik günlük kullanımı etkileyecek sorunlara asla yol açmıyor. Eğer işi bilen bir kullanıcı iseniz kolay kolay Android tarafında da sorun yaşamazsınız. Ben giriş seviyesi Android de kullandım yıllarca fakat hiçbir zaman sorun yaşamadım. Biraz da kullanıcı ile alakalı bir durum. IOS'un stabilliğini hiçbir şeye değişmem fakat 6 senelik telefona da bu fiyatları vermem. Ne olursa olsun güncel orta segment bir anroid telefon, iPhone 7'den iyidir. Sırf güncelleme desteği ve stabillik konusu iyi diye de bunca senelik telefona bu paraları vermek saçma geliyor.

Ben 3500 TL verdim iPhone 8'e ve bu fiyat bandına bir sürü cihaz araştırdım Android tarafında örneğin Samsung A32 M21 ve M22 gibi modeller Xiaomi tarafında ise ikinci el garantili olarak Redmi Note 10s modeline baktım bütçem için en iyi Android alternatifler buydu ve almayı düşündüm fakat daha sonrasında belki bir iki yıla kasacağı takılmaları olacağı aklıma gelince 5 senelik iPhone yeni bir Android'den daha iyidir diye düşündüm şunu da belirtmek isterim Android tarafının tek iyi yanı ekran ve batarya.
Redmi Note 10s cihazını annem kullanıyor ve cayır cayır çalışıyor ekranı bataryası hızlı şarj özelliği geniş açı makro kamerası vs. iPhone 8'den daha iyi hatta 8 de olmayan kamera açılarına sahip hız anlamında şu an için muhteşem bir cihaz fakat ne yazık ki uzun vadede düşünemiyorum Android tarafında bahsettiğim model MediaTek hello G95 yonga setine sahip ve bu işlemci ile Max ömrü stabile olarak 3 yıl.

Geri
Yukarı