3100 TL'ye akıllı telefon tavsiyesi

Bütçe
3100
Hocam konu tamamen kullanıcıya bağlı. Mesela siz batarya için Android tarafına geçmişsiniz. Ben ise akıcılık ve arayüzünü sevdiğim için IOS tarafına geçtim. Kişisel zevk meselesi bence bunlar.
Aynı şeyi söylüyorum zaten. Android veya IOS'u her ne sebepten ötürü olursa olsun kötülemek saçma. En düşük model android de kullandım fakat hiçbir sorun yaşamadım. Aynı insan gibi düşünmek lazım; iyi bakar, güzel davranırsanız sonucunu alırsınız. Hor kullanmamak lazım.
Ben 3500 TL verdim iPhone 8'e ve bu fiyat bandına bir sürü cihaz araştırdım Android tarafında örneğin Samsung A32 M21 ve M22 gibi modeller Xiaomi tarafında ise ikinci el garantili olarak Redmi Note 10s modeline baktım bütçem için en iyi Android alternatifler buydu ve almayı düşündüm fakat daha sonrasında belki bir iki yıla kasacağı takılmaları olacağı aklıma gelince 5 senelik iPhone yeni bir Android'den daha iyidir diye düşündüm şunu da belirtmek isterim Android tarafının tek iyi yanı ekran ve batarya.
Redmi Note 10s cihazını annem kullanıyor ve cayır cayır çalışıyor ekranı bataryası hızlı şarj özelliği geniş açı makro kamerası vs. iPhone 8'den daha iyi hatta 8 de olmayan kamera açılarına sahip hız anlamında şu an için muhteşem bir cihaz fakat ne yazık ki uzun vadede düşünemiyorum Android tarafında bahsettiğim model MediaTek hello G95 yonga setine sahip ve bu işlemci ile Max ömrü stabile olarak 3 yıl.
İphone 8 için düşüncelerimi yukarıda söylemiştim zaten. Hala kullanılabilir olduğunu düşünüyorum. 7'ye göre çok daha premium bir telefon bence. Gerek malzeme gerek ise özellik olarak. Fakat 6-7 benim için bitmiştir ve ölü yatırım olarak görüyorum. Evet belki dediklerinizde haklısınız fakat güncellik önemli. Android telefona şuan 3 sene ömür biçmişsiniz mesela örnek verdiğiniz model için fakat 6-7'nin de ömrü ondan fazla değil hatta bitti bile. Stabillik için de kalkıp 6 senelik telefonu kullanacağıma yeni teknoloji ve özellikler içeren android telefonu dolu dolu 2-3 sene kullanmak mantıklı bence. Tabii düşüncelerinize saygım var.

Aynı şeyi söylüyorum zaten. Android veya IOS'u her ne sebepten ötürü olursa olsun kötülemek saçma. En düşük model Android de kullandım fakat hiçbir sorun yaşamadım. Aynı insan gibi düşünmek lazım; iyi bakar, güzel davranırsanız sonucunu alırsınız. Hor kullanmamak lazım.

iPhone 8 için düşüncelerimi yukarıda söylemiştim zaten. Hala kullanılabilir olduğunu düşünüyorum. 7'ye göre çok daha Premium bir telefon bence. Gerek malzeme gerek ise özellik olarak. Fakat 6-7 benim için bitmiştir ve ölü yatırım olarak görüyorum. Evet belki dediklerinizde haklısınız fakat güncellik önemli. Android telefona şu an 3 sene ömür biçmişsiniz mesela örnek verdiğiniz model için fakat 6-7'nin de ömrü ondan fazla değil hatta bitti bile. Stabillik için de kalkıp 6 senelik telefonu kullanacağıma yeni teknoloji ve özellikler içeren Android telefonu dolu dolu 2-3 sene kullanmak mantıklı bence. Tabii düşüncelerinize saygım var.

Bende sizlerin bu düşüncesine katılıyorum kesinlikle.
Aynı şeyi söylüyorum zaten. Android veya IOS'u her ne sebepten ötürü olursa olsun kötülemek saçma. En düşük model Android de kullandım fakat hiçbir sorun yaşamadım. Aynı insan gibi düşünmek lazım; iyi bakar, güzel davranırsanız sonucunu alırsınız. Hor kullanmamak lazım.

iPhone 8 için düşüncelerimi yukarıda söylemiştim zaten. Hala kullanılabilir olduğunu düşünüyorum. 7'ye göre çok daha Premium bir telefon bence. Gerek malzeme gerek ise özellik olarak. Fakat 6-7 benim için bitmiştir ve ölü yatırım olarak görüyorum. Evet belki dediklerinizde haklısınız fakat güncellik önemli. Android telefona şu an 3 sene ömür biçmişsiniz mesela örnek verdiğiniz model için fakat 6-7'nin de ömrü ondan fazla değil hatta bitti bile. Stabillik için de kalkıp 6 senelik telefonu kullanacağıma yeni teknoloji ve özellikler içeren Android telefonu dolu dolu 2-3 sene kullanmak mantıklı bence. Tabii düşüncelerinize saygım var.

Merak ettiğim bir şey var size sormak isterim açılan cihazların eskisi gibi olmadığını söylüyorsunuz benim iPhone 8 cihazıma tornavida değdiği yok içi hiç açılmadı fakat pil sağlığı %74 değişmesi gerekiyor yaşadığım şehirde iş merkezi var bütün telefoncular teknik servisler orada ve oradaki iyi bir batarya takan bir yere değişim yaptıracağım yani içini açacaklar nasıl sorun teşkil edebilir.

Son düzenleme:
Bende sizlerin bu düşüncesine katılıyorum kesinlikle.

Merak ettiğim bir şey var size sormak isterim açılan cihazların eskisi gibi olmadığını söylüyorsunuz benim iPhone 8 cihazıma tornavida değdiği yok içi hiç açılmadı fakat pil sağlığı %74 değişmesi gerekiyor yaşadığım şehirde iş merkezi var bütün telefoncular teknik servisler orada ve oradaki iyi bir batarya takan bir yere değişim yaptıracağım yani içini açacaklar nasıl sorun teşkil edebilir.
Cihazınızdan memnunsanız ve bütçeniz de var ise bence direkt parası neyse verip Apple Servisten yapmanızı öneririm. Her ne kadar teknik servisler biz iyiyiz reklamı yapsa da orijinal servisi kadar iyi yapamıyorlar diye düşünüyorum. Ek olarak İphone 8 modeli suya ve toza karşı dayanıklı. Teknik servisler koruyucu jelatin koyuyoruz dese de yine orijinali kadar olmuyor. Piyasada bu işi yapan birkaç güzel teknik servis var fakat güvenmiyorum ben maalesef. Yüzde 50 şans koyuyorum sorun çıkabilir de çıkmayabilir de. Risk tamamen size ait tabii.

Geri
Yukarı