32.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
32000
Peki ROG ile TUF arasındaki fark nedir? TUF serisinde de aynı fiyatlara sistemler mevcut. ROG ne konuda daha üstün?
Örneğin:

(Teknosa'dan bakma sebebim gidip mağazadan alabilecek olmam, oraya takılmayın.)

TUF kasa ve panel kalitesi olarak daha düşük, soğutma sistemide aynı şekilde başka fark yok.

Hocam bazı arkadaşlar Monster konusunda forumdan duyduklarıyla hareket ettiklerini düşünüyorum Monster'lardaki ısınma sorunu Clevo kasalı kodellerde var T7 20.4 ve 20.5 gibi modellerde Tongfang kasa kullanıldığı için ısınma sorunu olmaz.

Aklım bir an Clevo model laptoplara gittmiş kusura bakmayın hocam.

Elime bir Monster kupon kodu geçti bayide çalışan arkadaştan. %7 indirim yapıyor (2100tl) galiba monster tercih edeceğim. Cevaplayan herkese teşekkürler! Umarım sıcaklık konuları çok sorun olmaz. Günde en fazla 2 saat oyun oynayan biriyim zaten :D Onun dışında bilgisayarı yormayacak gündelik işler yapıyorum. 2 saat için de sorun çıkarmaz galiba?

Önceki başlığımda sizden laptop önerisi istemiştim 30bin bandında. Yazan arkadaşların da tavsiyelerini dikkate alarak sormak istiyorum. Bayide çalışan biri sayesinde yaklaşık %7'lik bir indirim kuponu elde ettim. "Monster Tulpar T7 v20.5" almayı planlıyordum. SSD yükseltmesi yaparak sipariş vereceğim ancak halen birçok insanın olumsuz eleştirisi kafamı karıştırıyor. Bazıları bu serinin hem soğutma hem de performans anlamında iyi olduğunu söylüyor, bazıları çöp olduğunu. ROG STRIX G15 almayı da düşündüm ancak harici SSD almak zorunda kalacağım ve 3K daha pahalıya gelecek (Monster'ın kuponlu haline kıyasla). Aynı zamanda i7 12. nesil işlemcinin AMD işlemciden daha iyi performans vereceğini düşünüyorum.

Şimdi asıl soruya geçelim, günde en fazla 2 saat oyun oynayan bir kullanıcıyım (GTA 5, Apex, LoL vb. oyunlar oynuyorum) Onun dışında gündelik kullanım yapıyorum. Sizce Monster bana uygun mudur? Uzun vadede sorun çıkarır mı? Mümkünse emin olmayanlar cevap verip bilgi kirliliği yapmasın. Yanıtlarınız benim için değerli <3

Önceki başlığımda sizden laptop önerisi istemiştim 30bin bandında. Yazan arkadaşların da tavsiyelerini dikkate alarak sormak istiyorum. Bayide çalışan biri sayesinde yaklaşık %7'lik bir indirim kuponu elde ettim. "Monster Tulpar T7 v20.5" almayı planlıyordum. SSD yükseltmesi yaparak sipariş vereceğim ancak halen birçok insanın olumsuz eleştirisi kafamı karıştırıyor. Bazıları bu serinin hem soğutma hem de performans anlamında iyi olduğunu söylüyor, bazıları çöp olduğunu. ROG STRIX G15 almayı da düşündüm ancak harici SSD almak zorunda kalacağım ve 3K daha pahalıya gelecek (Monster'ın kuponlu haline kıyasla). Aynı zamanda i7 12. nesil işlemcinin AMD işlemciden daha iyi performans vereceğini düşünüyorum.

Şimdi asıl soruya geçelim, günde en fazla 2 saat oyun oynayan bir kullanıcıyım (GTA 5, Apex, LoL vb. oyunlar oynuyorum) Onun dışında gündelik kullanım yapıyorum. Sizce Monster bana uygun mudur? Uzun vadede sorun çıkarır mı? Mümkünse emin olmayanlar cevap verip bilgi kirliliği yapmasın. Yanıtlarınız benim için değerli <3

Cıkarmaz, 20.5 soğutma anlamında ortalama bir model çoğu Tongfang gibi, Monster'in kotulenen soğutması Clevo kasa modellerde geçerli.

Önceki başlığımda sizden laptop önerisi istemiştim 30bin bandında. Yazan arkadaşların da tavsiyelerini dikkate alarak sormak istiyorum. Bayide çalışan biri sayesinde yaklaşık %7'lik bir indirim kuponu elde ettim. "Monster Tulpar T7 v20.5" almayı planlıyordum. SSD yükseltmesi yaparak sipariş vereceğim ancak halen birçok insanın olumsuz eleştirisi kafamı karıştırıyor. Bazıları bu serinin hem soğutma hem de performans anlamında iyi olduğunu söylüyor, bazıları çöp olduğunu. ROG STRIX G15 almayı da düşündüm ancak harici kialmak zorunda kalacağım ve 3K daha pahalıya gelecek (Monster'ın kuponlu haline kıyasla). Aynı zamanda i7 12. nesil işlemcinin AMD işlemciden daha iyi performans vereceğini düşünüyorum.

Performans ve fiyat açısından iyi ama batarya açısından kötü normal kullanım için (intel islemciden dolayi) ama fiyattan dolayı tercih edilir.

Merhaba acaba ne aldınız? Ve memnun musunuz, ısınma sıkıntıları, eksileri vs. bahsederseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı