32.000 TL sistem önerisi

• Konuyu başlatan polS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 628

polS

Picopat
Daha fazla  
Selamlar, uzun zamandır kullandığım laptopumu satıp, masaüstü bilgisayar almaya karar verdim. Birkaç sistemi inceledim fakat bir sonuca varamadım. Bütçem 32.000TL. Bu bütçe ile en mantıklı alınabilir sistem nedir? Kendim montaj yapamam, bilmiyorum. O yüzden hazır bir sistem olursa çok iyi olur. Bir de bilindik sitelerden olursa çok daha iyi olur.

Selamlar, uzun zamandır kullandığım laptopumu satıp, masaüstü bilgisayar almaya karar verdim. Birkaç sistemi inceledim fakat bir sonuca varamadım. Bütçem 32.000TL. Bu bütçe ile en mantıklı alınabilir sistem nedir? Kendim montaj yapamam, bilmiyorum. O yüzden hazır bir sistem olursa çok iyi olur. Bir de bilindik sitelerden olursa çok daha iyi olur.
32 bine stokta bulamadım fakat bu var Sinerji Atlas Ryzen 5 5600X 16GB 500GB NVMe M.2 SSD RTX3070 [Oyun Bilgisayarı] ya da istersen bu var 32 bin ikisininde ortası oluyor ama 2 bin daha eklersen 34 bin lira olanı alırsın ya da suanlık stokta bekliyebilirsin farklı sitelerdende bakabilirsin

@Barışınız anakartı h510. işlemci i5 11400F. 11600k ve Z590 yapsak ne kadar fırlıyor sistemi bir bakalım. Yaklaşık 4K civarı artıyor. SSD değiştirilmeli.
SSD'nin değiştirilmesi gerektiğini unutmuşum. SSD de kesinlikle değiştirilmeli. Hatta bana kalırsa böyle hazır sistemler yerine kendin parçaları toplasan daha iyi olur. Ben zamanında öyle yaptım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Geri
Yukarı