32 bitteki dosyalar 64 bitte kullanılabilir mi?

ibobaba

Hectopat
Dostlar merhaba,
Benim Windows 7 - 32 bit işletim sistemi bir bilgisayarım var.
Ve ben bilgisayarın 2. Harddiskine Windows 7 - 64 bit kurdum.
Bilgisayarımda 80 GB'a yakın Steam oyunu yüklü.
Ben bu oyunları olduğu gibi Steam dosyasını diğer 64 bit sisteme taşırsam acaba oyunları sıkıntısız bir şekilde kullanabilir miyim? Yoksa yeniden 64 bit bilgisayara yüklemem mi gerekiyor?
Şu sıralar internet hızım biraz yavaş (max 1.8MB hız) ve ben gerçekten üşeniyorum tek tek indirmeye çok uzun sürüyor.
Bu arada iki Windows'um da Ultimate sürümü. Sadece birisi 32 diğeri 64 bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz 64Bit destekliyorsa yapabilirsiniz. Steam’ı 64-Bit bilgisayara kurun, steamapps içindeki oyunları yeni işletim sistemine taşıyın. Steam tarama yapıp oyunları oynanabilir hale getirecektir.
64 Bit sistemde 32 bit dosyalar çalışır. Ama tam verim alamazsın.
Bu oyunlarla alakalı bir durum. Eğer oyun 32Bit ise zaten 64Bit olan sistemde her şekilde 32Bit olarak oynayacaksınız, eğer ki 64Bit ise 32Bit sistemde oyunlar çalışmaycaktır.

İşlemciniz 64Bit destekliyorsa yapabilirsiniz. Steam’ı 64-Bit bilgisayara kurun, steamapps içindeki oyunları yeni işletim sistemine taşıyın. Steam tarama yapıp oyunları oynanabilir hale getirecektir.

Bu oyunlarla alakalı bir durum. Eğer oyun 32Bit ise zaten 64Bit olan sistemde her şekilde 32Bit olarak oynayacaksınız, eğer ki 64Bit ise 32Bit sistemde oyunlar çalışmaycaktır.

Biliyorum. Sırf bu yüzden sistemi 64 bit yapmak için format attım.

Hocam zaten C diski 32 bit, D diski 64 bit.
Steam yüklü her ikisinde de fakat 64 bittekinde oyun yüklü değil. Ben şimdi Steamappsdeki oyunları direk D diskindeki steam dosyasına atıp sonradan da normal olarak oyunları başlatsam steam kendisi ayarlar diyorsunuz. Öyle değil mi?

Hocam zaten C diski 32 bit, D diski 64 bit.
Steam yüklü her ikisinde de fakat 64 bittekinde oyun yüklü değil. Ben şimdi Steamappsdeki oyunları direk D diskindeki steam dosyasına atıp sonradan da normal olarak oyunları başlatsam steam kendisi ayarlar diyorsunuz. Öyle değil mi?
Aynen öyle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı