32 GB RAM 2x16 mı yoksa 4x8 mi olmalı?

Kullanacak ve belirtecek kadar türkçeye sahip değilim.

Ben de espirisine demiştim zaten arkadaşın yazdığı ilk anda komik geldi :D.
Yukseltme yapmayacaksaniz ve 32 GB RAM yeterliyse 8x4 yapmanız daha iyi olur.
Hocam yalnız ben şeyi kestiremiyorum neden daha sonradan zora girsin ki bu arkadaş? Ama neyse kendi tercihi.
Performans istiyorsan 4x ama 2x'de sana yeter. İleri de 16GB almayı düşüneceksen 2x yapman daha mantıklı olur ama en iyi performans 4x'te. Tecrübeyle sabittir.
Eki Görüntüle 674818
Hocam bir de 4X16 olduğunu düşünün :D. Üf performans...

Hiç bir mantığı yok demeniz çok garip...
Bence yok hocam, oyun için diye belirttim zaten. Oyunların 32 GB RAM'den fazla ihtiyaç duyması için ulaşması için uzun bir yol kat edilmesi gerekiyor. İleriye dönük olarak 2x16 almak yine saçma çünkü DDR5 RAM'ler birkaç yıla çıkar. 10 yıl sonra DDR4 RAM kullanmayacak ki arkadaş.

Bence yok hocam, oyun için diye belirttim zaten. Oyunların 32 GB RAM'den fazla ihtiyaç duyması için ulaşması için uzun bir yol kat edilmesi gerekiyor. İleriye dönük olarak 2x16 almak yine saçma çünkü DDR5 RAM'ler birkaç yıla çıkar. 10 yıl sonra DDR4 RAM kullanmayacak ki arkadaş.

Hocam 4x8 ya da 2x16 RAM alacak bir arkadaşın sadece CS oynaması beklenemez Cyberpunk, FS ve render gibi zor işleri yüklenecek o PC çoğu zaman upgradelenebilir olanı almak daha mantıklı. Dediğim gibi öyle düşünürseniz siz hem bir anakartı hem 4 tane RAM'i yok saymış olursunuz...

Geri
Yukarı