32 GB RAM 2x16 mı yoksa 4x8 mi olmalı?

2x16 GB ile 4x8 RAM arasında ne kadar performans farkı olur
2X 16 GB alırsam 2.280 TL oluyor ama direk 32 GB alırsam 1.800 TL oluyor değer mi sizce.

Hocam 4x8 ya da 2x16 RAM alacak bir arkadaşın sadece CS oynaması beklenemez Cyberpunk, FS ve render gibi zor işleri yüklenecek o PC çoğu zaman upgradelenebilir olanı almak daha mantıklı. Dediğim gibi öyle düşünürseniz siz hem bir anakartı hem 4 tane RAM'i yok saymış olursunuz...

2x16 alacağım dediğiniz gibi CS, LoL, Valorant tarzı oyunları neredeyse hiç oynamıyorum, fiyat olarak da 2x16 daha uygun hepinize yorumlar için teşekkürler.

2x16 alacağım dediğiniz gibi CS, LoL, Valorant tarzı oyunları neredeyse hiç oynamıyorum, fiyat olarak da 2x16 daha uygun hepinize yorumlar için teşekkürler.

Değil mi yani hocam üstelik render gibi durumlarda RAM ne kadar artarsa o kadar iyi olur aynı şekilde bazı oyun gereksinimlerini görüyoruz artık min 16 GB yazıyor ancak tam performans için 24 anca yeterli geliyor. Yine de almak istiyorum derseniz kimse size kısamaz ya da yargılayamaz 4x8'de güzeldir bazı yönlerden.

Arkadaşlar şimdi sorum tam olarak şöyle, ben 32 GB RAM yapacağım ama bunu yaparken direkt 2x16 mı takmalıyım yoksa 4x8 olarak mı takmalıyım, hangisini yapmam daha doğru olur?
anakart
MSI MPG X570 GAMING Plus.
RAM'ler
G.Skill 32 GB 2x16 Trident Z 3600MHz CL16.
G.Skill 16 GB 4x8 Trident Z 3600MHz CL16.
Anakart ve işlemcide Quad Channel desteği olmadığı için performans olarak pek bir farkı olmaz. Bence bir ihtimal ilerde 64GB RAM yapmak istersen kolaylık olması açısından 2X16 al. İlerde bir tane daha 2X16 alıp 64GB RAM yaparsın.

Geri
Yukarı