32 GB RAM abartı mı?

Birkaç yıl sonra 16GB da yeterli olmamaya başlayacak. Bütçe varsa 32GB en iyisi, ha tabi aşırı zenginseniz 64GB'a kadar bile çıkabilirsiniz ama gerek yok.

Ağır oyun derken hocam biraz daha açıklayabilir misiniz?

Forza Horizon 4 - FIFA 23 - eğer oynayabilirsem Cyberpunk 2077 gibi gibi.

Birkaç yıl sonra 16 GB da yeterli olmamaya başlayacak. Bütçe varsa 32 GB en iyisi, ha tabii aşırı zenginseniz 64 GB'a kadar bile çıkabilirsiniz ama gerek yok.

Yok yok o kadar değil.

Fazla RAM göz çıkarmaz.:D ben 32 GB RAM alırken bir daha RAM aramak istemediğim için aldım. Bugün 8 GB önerilen sistem isteyen oyunlar. Yarın en az 12 GB RAM isteyecekler. İyi ki de almışım.

Abartı değil, düne kadar 8 GB RAM konuşurken şu an telefonlarımız 8 ya da 16 GB RAM kullanıyor. Sistemin konforu ve geleceğe yönelik 32 GB bence abartı değil normal.

Günümüzde bir bilgisayar almak istediğimiz zaman hemen hemen hepsinin RAM miktarı 16 GB ve bu birkaç yıl öncesinin 8 GB RAM içeren modelleri gibi.

Ufak bir not: Senin işlemcin 32 GB RAM miktarını hak etmiyor bence.

Arkadaşlar dün akşam sipariş verdim. 3 tane RAM aldım 8 GB DDR3 1600 MHz. Bende Corsair'in vardı özellikleri aynı aldım markalar farklı. Bir tane de SATA SSD aldım 240 GB'lik sadece ağır oyunlar oynayacağım arka planda YouTube ve Discord gibi uygulamalar açık duruyor. Sizce 32 GB RAM abartı mı? RAM'lerin linkini istiyorsanız atarım tanesini 250 TL'den aldım.
Sistem:
  • Anakart: MSI 970 Gaming 2133 MHz anakart ( DDR3 ).
  • İşlemci: AMD FX-6300 six-Core-Processor 3.50 GHz.
  • RAM: Corsair 8 GB Vengeance 1600 MHz.
  • Ekran kartı: MSI GTX 1050 2 GB.

FX 6300 ile 32 GB RAM miktarini dolduracak bir islem yapamazsiniz.

DDR3 1600MHz gereksiz hocam o sisteme değmez 16 ideal.

Konuyu biraz daha açayım başlığa koymayı unuttum 2. dönemde bize mimari programcılık gibi şeyler yaptıracaklar işime belki yarar diye düşündüm.

Geri
Yukarı