32 GB RAM boşta %48 kullanıyor

32 GB RAM Windows 11 boşta Wallpaper Engine çift monitörde çalışır vaziyette farklı temalar ile, Chrome ile YouTube izlerken ve bilgisayar açık kalma süresi 8 saatten fazlayken sadece 6.9 GB kullanıyor.

Kesinlikle Windows'ta anormallik var. Temiz Windows kurulumu şart gibi.

Temiz Windows kurulumu yapmanızı öneririm.
Gerçekten kullandığınız bir araç var ise ürünün destek sayfasından o araç indirilip tekrar kurulabilir.
Maalesef işletim sistemi yüklü gelen bilgisayarların çoğu bu şekilde.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    647,8 KB · Görüntüleme: 36
32 GB Ram sahibiyim Windows 11 23H3 kullanıyorum. Boşta %13 kullanıyor sistem. %48'e normal diyen kişileri ilginç buldum bunun normal bir tarafı yok. Ortada bir sorun var. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm. Sorun çözülmüş ancak ben yine de öneririm.

Boşta duran RAM ölü RAM'dir. RAM'in kullanılması kötü bir şey değildir. Ne zaman ki bu bellek miktarına rağmen bir yerde bellek sıkıntısı çekersin, o zaman bir yerde problem aramaya başlarsın. İsterse %80 kullansın. Sen işin düşünce sana bellek açabiliyorsa tamamdır. Bkz; macOS.

Ancak boşta da 16 GB bellek kullanmazsın hani. Ayrıca Windows neden bellek tüketim miktarlarını bile doğru göstermekten aciz? Bellek kullanımlarını topladığın zaman 16 GB etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı