Çözüldü Windows 11 boşta 6 GB RAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hedefpilotaj

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
240 gb wd green SSD + 1 TB Seagate HDD
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1660 Super
Anakart
Gigabyte B450M H
İşlemci
Amd Ryzen 5 1600 AF
Windows 11'i yeni yükledim. Gördüğünüz gibi sadece ekran kartı driveri arka planda çalışıyor ve başka hiçbir uygulama açık değilken Windows'un RAM kullanımı 5.6 GB. Bunun nedeni nedir ve Chrome'de eklediğim AdGuard eklentisi olabilir mi?

1685813345054.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu nedir tam olarak?

Bana normal geldi açıkçası bu değerler. Dilerseniz ReviOS11 gibi hafifletilmiş Windows isolarına yönelebilirsiniz.
Hocam Microsoft'un sitesinden indirilen iso haricinde bir şey indirmek istemiyorum bilgisayara.

Normalde 4.5 falan olmalı. Birkaç özelliği kapatırsan biraz daha düşer.
Hocam herhangi bir özellik açmadım kendi elime sadece xbox uygulaması xbox oyun hizmetlerini indirdi o arkada bu kadar ram yiyebilir mi?

Son düzenleme:
Hocam bu nedir tam olarak?

Hocam Microsoft'un sitesinden indirilen ISO haricinde bir şey indirmek istemiyorum bilgisayara.

Hocam herhangi bir özellik açmadım kendi elime sadece Xbox uygulaması Xbox oyun hizmetlerini indirdi o arkada bu kadar RAM yiyebilir mi?

Başlangıç uygulamalarını kapatın. Masaüstü pencere gölgeleri ayrıntıları vs. kapatın biraz daha düşer.

RamMap buradan indirebilirsiniz. Paylaştığınız bölümden pek bir şey elde edemeyiz.
ProcessExplorer bundan da bu konudaki gibi bir ekran görüntüsü atar mısınız?
1685820492198.png

Güvenlik ile ilgili de kapatın. O başlangıç uygulamalarının hiçbiri önemli değil. Güvenlik ile ilgili de olsa. Zaten bir giriş seviyesi bir virüs olursa uyarı alırsınız.
Hocam ses driverininki önemli değil midir?

Sizin sistemi hizmetler yiyor. Arka planda havuzu doldurup kendine RAM ayıran bir uygulama yok.

Gereksiz Windows hizmetlerini buraya bakarak kapatın.
Virüs programı kurmanız gerekiyor çünkü mevcut Defender ekstra RAM tüketir size önerebileceğim şey Kaspersky - Free olur. Hem daha az sistemi kullanır hem ücretsizdir hem de daha iyi iş çıkarır. Eğer virüs programı kurmayacaksanız da Defender'ı devre dışı bırakın.

O&O App Buster indirip Windows'ta yüklü gelen kullanmayacağınız gereksiz uygulamaları kaldırın.
1685821231978.png

1685821268490.png

1685821283680.png

Bunlardan sonra da sistem çok yoruluyor ise Debloat yapmayı düşünebilirsiniz ancak Hizmetleri kapatmak ve O&O App Buster'dan sonra sorun yüksek ihtimalle çözülecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı