32 GB RAM gereksiz mi?

GamiX

Hectopat
Yer
İtalya
Daha fazla  
Şu anda 16 GB RAM kullanıyorum ve gayet rahatım. Fakat etrafımda 32 GB kullanan ve mantıklı bulan çok insan var. Merak ettiğim şey bu 16 GB RAM beni daha kaç yıl götürür?

Şu anda 16 GB RAM kullanıyorum ve gayet rahatım. Fakat etrafımda 32 GB kullanan ve mantıklı bulan çok insan var. Merak ettiğim şey bu 16 GB RAM beni daha kaç yıl götürür?

Sabah akşam LoL-Valorant- CS:GO oynuyorsan gereksiz. 16 GB seni uzun bir süre götürür.

Oyun olarak 16 GB'ın en az daha 4 senesi var. 32 geçmek ilerisi için mantıklı ama şu an endişelenecek bir şey değil.

Yani sisteminiz aşırı güçlüyse mantıklı. Ama öbür türlü mantıksız herhangi bir upgrade yaparken eğer ki güncel bir işlemciye geçicekseniz o RAM'ler çöp olur. Tabi ben oyuna göre düşünüyorum, RAM ağırlıklı iş yapıyorsanız 32 bile belki az gelir.

Neye göre kime göre? 128GB RAM + R9 5950X + 3090'lı sistemlerin orta seviye sayıldığı meslekler var örneğin film editörlüğü. Yoksa sadece LoL ve VALORANT atan adama 8GB bile fazlasıyla yeterli.

Geri
Yukarı