32 GB RAM yükseltmesi

Tam olarak anlayamadım, yani ben yeni bir kit alsam dahi 16 GB RAM olarak mı görünecek.
hayır, işlemcin 4 kanal ram desteği yok, çift kanal desteği var 4x8gb ram boyutunu arttırıp, performansını aynı bırakır. 2x16 almakta aynı şey. Fakat anakart desteğin 64 ise 2x16 aldığında 2 slotun boş kalacağından gelecekte ekleme yapabilmen münkün olur.

Dostum aynı kitten bir tane daha al. Aynı olmasına dikkat et.
8x4 olarak kullanacaksın. 32 GB
Dual channel olarak. Performans farkı yaşatmaz.
Tamamdır istediğim buydu teşekkür ederim.
hayır, işlemcin 4 kanal ram desteği yok, çift kanal desteği var 4x8gb ram boyutunu arttırıp, performansını aynı bırakır. 2x16 almakta aynı şey. Fakat anakart desteğin 64 ise 2x16 aldığında 2 slotun boş kalacağından gelecekte ekleme yapabilmen münkün olur.
Teşekkür ederim.

Dostum aynı kitten bir tane daha al. Aynı olmasına dikkat et.
8x4 olarak kullanacaksın. 32 GB
Dual Channel olarak. Performans farkı yaşatmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu yaşatmayan hali mi?

Quad desteklemiyor, 8x4 dual ile 16x2 Dual. Karşılaştırmamız gereken bu. Bir daha düşün.

(Video single yazmış hatalı, dual çalışır).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
@BykP

Quad desteklemiyor, 8x4 Dual ile 16x2 Dual. Karşılaştırmamız gereken bu. Bir daha düşün.

(Video Single yazmış hatalı, Dual çalışır).
@BykP

Ben de bundan bahsediyorum işte. Quad desteklemediği için performansından kaybedecek sadece boyutu artacak. Onun yerine 2x16 alırsa hem boyut artacak hem de performanstan kazanacak.

Ben de bundan bahsediyorum işte. Quad desteklemediği için performansından kaybedecek sadece boyutu artacak. Onun yerine 2x16 alırsa hem boyut artacak hem de performanstan kazanacak.
Performanstan nasıl bir kayıp yaşayabilirim peki? Ne kadarlık bir kayıp olur tahminen?

Hocam kayıp derken yanlış söyledim işlemcin desteklemediği için double kanal performansından çok da farklı bir performans almayacaksın ama 32 GB RAM'in olacak.
Tamamdır o zaman hocam teşekkür ederim bilgilendirme için. Aynı koda sahip olan RAM'leri sipariş ediyorum.

Geri
Yukarı