32 GB RAM'den 28.9 GB kullanılabilir

3 Gb Ram imi yiyenleri kursagında kalsın o zaman ^^ Ama bende sorun şu windows 32 görüyor 32 gb alan gözüyor sistem kullanımı dısı sankı sısteme takılı olan 28.9 ram takmısım gıbı gorunuyor

Normal hocam benim 12GB RAM'im var 11GB kullanılabilir diyor. Yine diğer 2GB RAM'li bilgisayarımda da 1.87GB kullanılabilir diyor.

Artı -1 Eksi
Win + r ( başlat çalıştır ) MSConfig yaz. Ön yükleme sekmesine gel. Bellek üst sınırı kutucuğu işaretli mi? İşaretliyse tikini kaldır PC yeniden başlat. İşaretli değilse de sen işaretle Max. Kaç MB'a kadar seçebiliyorsan onu seç ve ardından PCni yeniden başlattır .https://www.technopat.net/sosyal/konu/kullanilabilir-ram-miktari-sorunu.27914/
Buradan aldım mesajı bende bu tarz çözmüştüm sorunu.

Öyle bir şey yok dediğim yöntem yapınca düzeliyor.
Bro Yaptım yine aynı tikliydi kaldırm orda max girecegim deger 32768 bu yazıyor yaptım degısen bırsy olmadı yine 28 gb küsür

Bro yaptım yine aynı tikliydi kaldırm orada Max girecegim deger 32768 bu yazıyor yaptım degısen bırsy olmadı yine 28 GB küsur.

Hmm anladım Technopat eski konusunda Recep abi BIOS güncelle demişte senin anakart zaten çok yeni.
Dostum, MSConfig yöntemini dene. Bende de kullanılabilir daha azdı, yapınca düzeldi.

Sadece tiki kaldırıp yeniden başlat değer girme bir de öyle dene.

Şöyle düşünün. Sizin Brüt ve net maaşınız arasında farkın olması ne kadar normalse bu durum da o kadar normal. Çoğu bilgisayarda gözükmez mesela benimki gibi, neye göre gözüküp gözükmediğini de şu ana kadar bilen yok :D. Eksik kalan kısmı sisteme ayırıyor bilgisayar.

Artı -1 Eksi
Ekran Görüntüsü (15).png

Sistem kendine ayırmaz zaten direk kullanır olan RAM'den öyle bir şey hayatımda yaşamadım duymadım.

Geri
Yukarı