32 GB USB Bellek Remix OS'dan Sonra 900 MB gösteriyor

Pixel_x

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Merhaba 32 GB'lık USB belleğe Remix OS işletim sistemi yazdım ve biraz kullandım, daha sonra USB bellekten Remix OS silmek istediğimde USB belleği biçimlendirdiğim de 900 MB gözüküyor. USB belleği tekrar nasıl eski haline getirebilirim? Disk biçimlendirme programı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu sorunu USB Disk Storage Format Tool gibi programlarla da çözebilirsiniz. Ancak benim bugün anlatacağım çözüm herhangi bir program kurmadan windowsun kendi programı CMD Komut yönetimi ile yapacağız.Yazımın başlığında Programsız olarak belirtmem de o yüzden idi.
Başlat ta cmd yazarak veya aratarak cmd Komut İstemi programını yönetici olarak başlat diyelim.
Komut satırına
diskpart yazıp enter layalım.
Disklerimizi listeleyelim;
list disk
Bilgissayarımızdaki disklerimizi listeledik.

flash bellek hafıza sorunu ve çözümü
Resimde de göründüğü üzere usb belleğim disk 1 olarak adlandırılmış.
Listelenen disklerde flash belleğin numarasını inceleyin!!!
select disk 1
Dikkat etmemiz gereken sorunu çözeceğimiz flash belleğin kapasitesini belirten disk numarasıdır. O listede flash belleğiniz hangi numarada ise o numaraya göre devam edeceğiz.
select partition 1
İşaretledik devam ediyoruz.
clean
Temizledik
create partition primary
Oluşturduk
select partition 1
İşaretledik
active
format fs=ntfs quick

Hızlı olarak diskimizi biçimlendirdik.
Biçimledirmenin tamamlanmasını bekliyoruz. Ve sonuç olarak çözüme ulaştık.
assign
exit

Diskparttan çıkıyoruz.

Alıntı : ESENYURTluyuz

Bilgisyarıma sağ tıkla yönete gir oradan disk yönetimine daha sonra Çıkarılabilir disk olan satırdaki bölümleri sil ve tekrar oluştur.

Bilgisyarıma sağ tıkla yönete gir oradan disk yönetimine daha sonra Çıkarılabilir disk olan satırdaki bölümleri sil ve tekrar oluştur.
Bu yöntemi denedim olmadı.
Çözüm
Bu sorunu USB Disk Storage Format Tool gibi programlarla da çözebilirsiniz. Ancak benim bugün anlatacağım çözüm herhangi bir program kurmadan windowsun kendi programı CMD Komut yönetimi ile yapacağız.Yazımın başlığında Programsız olarak belirtmem de o yüzden idi.
Başlat ta cmd yazarak veya aratarak cmd Komut İstemi programını yönetici olarak başlat diyelim.
Komut satırına
diskpart yazıp enter layalım.
Disklerimizi listeleyelim;
list disk
Bilgissayarımızdaki disklerimizi listeledik.

flash bellek hafıza sorunu ve çözümü
Resimde de göründüğü üzere usb belleğim disk 1 olarak adlandırılmış.
Listelenen disklerde flash belleğin numarasını inceleyin!!!
select disk 1
Dikkat etmemiz gereken sorunu çözeceğimiz flash belleğin kapasitesini belirten disk numarasıdır. O listede flash belleğiniz hangi numarada ise o numaraya göre devam edeceğiz.
select partition 1
İşaretledik devam ediyoruz.
clean
Temizledik
create partition primary
Oluşturduk
select partition 1
İşaretledik
active
format fs=ntfs quick

Hızlı olarak diskimizi biçimlendirdik.
Biçimledirmenin tamamlanmasını bekliyoruz. Ve sonuç olarak çözüme ulaştık.
assign
exit

Diskparttan çıkıyoruz.

Alıntı : ESENYURTluyuz
Bunu deneyeceğim, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı