32 inç monitörde rekabetçi oyun oynanır mı?

Kiss0fdeath

Hectopat
ASUS'un 4K 240 Hertz 32 inçlik oled monitörü PG32UCDM'yi alma düşüncem var. Bu monitörde CS2 PUBG oynanır mı? Yoksa dezavantaj mı olur benim için?

Son düzenleme:
ASUS'un 4K 240 Hertz 32 inçlik OLED monitörü PG32UCDM'yi alma düşüncem var. Bu monitörde CS2 PUBG oynanır mı? Yoksa dezavantaj mı olur benim için?

Hocam ekran çok büyük olursa olmaz 24.1 idealdir. Nedeni ise ekran çok büyük olursa bakmanız gereken yer artar oyuna odaklanamazsınız. Dikkat edersiniz e sporcuların çok büyük bir kısmı rekabetçi oyunlar için 24.1 inç monitör kullanıyorlar.

ASUS'un 4K 240 Hertz 32 inçlik oled monitörü PG32UCDM'yi alma düşüncem var. Bu monitörde CS2 PUBG oynanır mı? Yoksa dezavantaj mı olur benim için?
Çözünürlük sorun olmazsa oynanır tabii. Çünkü çözünürlük düşürünce görüntüde biraz bozulmalar olabiliyor. 4K' da o oyunları oynuyorsanız bilemem. Monitörü biraz daha uzakta tutarsanız bi dezavantaj olucağını zannetmiyorum.

Hocam çok büyük monitörde kesinlikle rekabetçi oyun oynanamaz. Ama hikayeli oyunlarda veya araba oyunlarında çok güzel olur.
Çözünürlük sorun olmazsa oynanır tabii. Çünkü çözünürlük düşürünce görüntüde biraz bozulmalar olabiliyor. 4K' da o oyunları oynuyorsanız bilemem. Monitörü biraz daha uzakta tutarsanız bi dezavantaj olucağını zannetmiyorum.

Hocam çok büyük monitörde kesinlikle rekabetçi oyun oynanamaz. Ama hikayeli oyunlarda veya araba oyunlarında çok güzel olur.
32 inçten bahsediyoruz. Bahsettiğin o esporcuların çoğu zaten ekrana çok yakından bakarak oynuyorlar. Eğer konu sahibi monitörü biraz daha uzakta konumlandırabilirse bir sorun olmaz.

32 inçten bahsediyoruz. Bahsettiğin o esporcuların çoğu zaten ekrana çok yakından bakarak oynuyorlar. Eğer konu sahibi monitörü biraz daha uzakta konumlandırabilirse bir sorun olmaz.

Hocam öyle değil her yerde aynı şey söyleniyor zaten. Ekran büyürse görüntü sağa ve sola uzar bu durumda sağa ve sola bakması gerekir bu hem gözü yorar hem sağa sola bakacağım diye önündekini görmez önüne baksa sağ tarafı göremez. Bu RDR veya Assetto Corsa gibi oyunlarda güzel ama rekabetçi oyunlarda 32 iç monitör olmaz olamaz.

Göz yorar. 27 inç 4K bulursanız görüntü daha iyi olur.
Dezavantajları bilmem ama bence çok zevkli olur.
Şuan zowie 360 hertz TN panel kullanıyorum rekabetçi oyunlar için. Bu 4k oled monitörü zaten alacaktım hikayeli oyunlar için fakat rekabetçi oyunlarda da kullanabilirsem şuanki zowie'yi elimde tutmanın anlamı yok direkt satacaktım yani. Fakat oynanmaz diyorsanız mecbur çift monitör kullanacam. Birde şuanki zowie monitörümü yükseltmeye değer mi sizce aklımda asus rog pg248qp var. 24 inç 540 hertz TN monitör. Fiyatı 33 bin tl.

Şu an Zowie 360 Hertz TN panel kullanıyorum rekabetçi oyunlar için. Bu 4K OLED monitörü zaten alacaktım hikayeli oyunlar için fakat rekabetçi oyunlarda da kullanabilirsem şu anki Zowie'yi elimde tutmanın anlamı yok direkt satacaktım yani. Fakat oynanmaz diyorsanız mecbur çift monitör kullanacağım. Bir de şu anki Zowie monitörümü yükseltmeye değer mi sizce aklımda ASUS ROG PG248qp var. 24 inç 540 Hertz TN monitör. Fiyatı 33 bin TL.

Hocam ekran 24.1 inç kalmak şartı ile hafif kavisli bir monitör size daha iyi gelecektir. Ama dümdüz bir monitör isterseniz bu monitör güzel. ASUS güzel markadır kalitelidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı