32 inç ve 27 inç monitör tavsiyesi

Lionel Messi10

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
32 inc veya 27 inclik bir monitör alacağım. 32 inc için bütçem 4-5 bin arası. 27 inc için 3-4 bin arası. Tavsiyelerinizi bekliyorum?

İki tane mi alacaksınız yoksa bir tane alacaksınız ama bütçeniz 27 inç için daha mı az? Anlayamadım tam olarak.

Yakınlarınızda teknoloji mağazası var ise oraya gidip deneyimlemenizi tavsiye ederim. Oyun için 32 inç fazla gelebilir ama hissiyat daha güzel veya kötüde olabilir size kalmış oynadığınız oyun tarzına görede değişiklik gösterebilir.

Şöyle ifade edeyim. Ben tek başıma yaşıyorum. Bir laptopum var. Ve genelde onda vakit geçiriyorum. F1 ve fifa vs oynuyorum. Ama film ve maç izlemek için bir tv almak istiyorum. Ve 2 gün öncesine kadar tv arayışındaydım. Ve laptopu tv ye bağlayıp daha büyük ekranda oynarım diye düşünüyordum. Ama bu şekilde kalite olarak tv de oyunla çok iyi olmayacak. Bu sebeple tv kadar büyük olmasın ama yine de tv olarak da kuklabileceğim bir monitör almak daha mantıklı gibi geldi. Böylelikle monitör arayışına girdim. 32 inc benim için daha ideal gibi ama benim bütçem de çok fazla bulamayacağım gibi. Bu sebeple 27 inc de araştırıyorum. Biraz uzun oldu ama böyle :)

Hocam simdi oncelikle 27 inc monitorun onerilen cozunurlugu 1440P'dir onlarda sizin butcenizi asiyor.
27 inc 1080p tavsiye etmiyorum piksel sayarsiniz keyfiniz kacar.
32 inc icin minimum 4K olmasi gerekirki keyif alasiniz. Kaldi ki ihtiyac fazlasi olur butcenizi az daha 5.500 -6000 bandina cikarirsaniz fiyat performans monitorler var.

Kendim kullanıyorum cok memnunum.

27 inç (bunlardan birini almanızı öneririm):

https://www.akakce.com/monitor/en-u...ll-hd-freesync-oyuncu-u-fiyati,830743843.html (250TL aşıyor bütçenizi.)
27 inç 1080p kullandım piksel saymadım gayet güzel bir deneyim sundu benim için kişiden kişiye değişir tabii.

32 inç (renkleri daha kötü gösteren VA panel kullanıyor lakin monitörün büyük olmasını istiyorsanız F1 oynadığınız için tercih edilebilir.):

32 inç hakkında 2k hiç kullanmadım piksel sayabilirsiniz ben hiç yaşamadım bilmiyorum.

Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
27 inç (bunlardan birini almanızı öneririm):

https://www.akakce.com/monitor/en-u...ll-hd-freesync-oyuncu-u-fiyati,830743843.html (250TL aşıyor bütçenizi.)
27 inç 1080p kullandım piksel saymadım gayet güzel bir deneyim sundu benim için kişiden kişiye değişir tabii.

32 inç (renkleri daha kötü gösteren VA panel kullanıyor lakin monitörün büyük olmasını istiyorsanız F1 oynadığınız için tercih edilebilir.):

32 inç hakkında 2k hiç kullanmadım piksel sayabilirsiniz ben hiç yaşamadım bilmiyorum.

Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

VG277 VA panel FPS oynasınız pek dert edilecek bir olay değil bence ama F1, FIFA da farklı gözükebilir film de izlerseniz IPS daha iyi bir tercih olacaktır.
Attığınız 2. ekran ViewSonic yerine attığınız ASUS'u alın daha iyidir garanti vs. bakımından daha rahat. ViewSonic kötülemiyorum sadece ASUS deneyimim var ve bana daha iyi bir marka izlenimi yarattı tabii seçim sizin.
Attığınız 3. monitör 32 inç olanı bende gördüm lakin şöyle bir sıkıntısı var hem VA panel IPS'ten daha cansız görüntü hem de 1080p yani pikselleşmenin çok fazla olacağını düşünüyorum. 32 inç monitör için 2K bile önerirken kendimi sorguluyorum cidden iyi olur mu pikselleşme olur mu diye 1080p düşünemiyorum bile.
Özetle benim attığım modeller bana kalırsa daha iyi tercih sizin tabii ki. Ben olsam attığım ASUS 27 inç monitörü alırdım. 32 inç daha çok istiyorsanız benim attığım 32 inçte alınabilir tabii ki.

Geri
Yukarı