32 Mbps internette Pingin yüksek olmasının sebebi nedir?

Bingoo

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Depremden dolayı bağ evimize kesin olarak taşındık o yüzden buraya bir internet bağlatmamız lazımdı. Buraya internet bağlatmak için 2 seçenek vardı birisi Superbox diğeri ilknet adında suriyelilerin interneti. Superbox çok pahalı geldiği için ilkneti uydu ile bağlattık. Soruna gelecek olursak 32Mbps olarak satın aldığımız internet 35 Mbps değerlerine çıkıyor lakin ping testlerinde 75 değerinin altına düşmüyor. Ve CS:GO ve PUBG gibi oyunlarda ping değeri 100'lere çıkıyor. Kendilerine WhatsApp üzerinden ulaştığımda bana bir numara verdiler lakin numarayı aradığımda telefonu açmadılar. Bende size sormak istiyorum bu kadar yüksek ping değerinin sebebi nedir? Uydu ile mi alakalı?

Bulunduğun konumun altyapısı yetersiz veya uydudan bağlanıyorsa baz istasyonuna uzak olabilir. Bu durum benim de başıma geliyor. İstanbul'da TurkNet kullanıyorum İstanbul'daki sunuculara yakın olduğum için muhtemelen oyunlardaki pingim 5 10'u geçmiyor ama samsuna veya tekirdağa gittiğimde bu ping değeri 100 150lileri bulabiliyor bence bundan kaynaklı bir durum. Bu konuda superboxa eğer bağ evinizdeki bütün telefonlardan mobil veriye rahatcaa ve hızlı bağlanabiliyorsan superboxa geçmeni tavsiye ederim ama onunda taahhüt derdi falan var... Yine de bir etraflıca araştır istersen.

Geri
Yukarı