Yüksek hızlı internette pingin düşmemesi

2001

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Benim sorunum anlamsız derecede aklımı karıştırıyor. Sorunum TTNet 16/1 MBPS kullanırken LOL'de ping 80-90, CS'de 90 dan aşağı hiç oynamamıştım şimdi Uydunet 50/4 MBPS kullanıyorum LOL'de ping sabit 70 (sunucu EU). CS'de 60-90 arası. Kayıp hiç yok testlerde en üst seviye ama oyunlarda beklediğim gibi değil. Acaba sorun sizce ne olabilir? (Wireless tamamen kapalı ben dahil kimse kullanmıyor, evdekiler TTNet, ben Kablonet kullanıyorum o yüzden ortak kullanıcı yok interneti bir tek ben kullanıyorum)

Anakart MSI 970 Gaming. Killer Ethernet diye bir şey var onun ayarlarından dolayı mı böyle yapıyor anlamadım ayarlarını da hiç kurcalamadım kurduğum gibi duruyor. Asıl kafa karıştıran durum ise şu, TTNet LAN kablosunu taktığım zaman LOL'de 71 ping alıyorum :D Önceden alamadığım ping değeri neredeyse 3 katı olan yeni internetim ile aynı değeri veriyor ve bu benim kafamı çok kurcalıyor. Fikrinizi öğrenmek istedim şimdiden teşekkürler.
Test sonucu:

6283759117.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden aldığınız Ping değerlerinin şimdiye farklı olması internet sağlayıcınızı değiştirdiğinizde hattınıza gelen portun da değiştirilmiş olması ihtimali geliyor aklıma. Ayrıca tam teknik tabirini bilmemek ile beraber, sanırım port profili denilen bir altyapı tabiri ile daha önceden ping konusunda başım belaya girmişti. Speedtest'lerde az, oyun içerisinde çok pingim oluyordu. İnternet servis sağlayıcınızda ping ne demek bilen bir hizmet görevlisi bulabilirseniz durumu anlatmaya çalışın.

Fotoğrafta gördüğümü de size şöyle açıklayabilirim, siz speedtest üzerinden ping kontrolü yaptığınızda biligsayarınız o an konumunuza en yakın test serveri üzerinden data transferi yapar ve değerleri size yansıtır. Oynadığınız oyunun EU serverleri ile sizin Konya'da 50mil den daha yakın bir bölge arasında ping değerlerinin farklı çıkması normal. Ne kadar yakın o kadar az, ne kadar uzak o kadar çok ping .

Çok gariptir ki bir benzeri benim de başıma geldi, anlatıyorum:
50 mbslik bayağı hızlı ve pingi düşük olan bir internetim vardı, 100GB akk vardı ve ayın 20 si gibi dolup duruyordu. Turkcell 10 Tl farkla AKK'nizi 150 GB yapalım dedi, tamam olur dedik ve yaptılar. Sonra birden oyunlardaki pingim artmaya başladı. Öyle ki önceden 60ms ping çok nadir olurken artık 300ms ping falan görmeye başladım CSGO'da. Sonra müşteri hizmetlerini aradım, modeminize güncelleme yapılması gerekiyor, tarifenizi değiştirdiğiniz için dediler, tamam dedim ve pingim yeniden 30ms civarına geri döndü. O yüzden müşteri hizmetlerini arayın.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ping değerlerim rahatsız edici düzeyde değil(TR sunucusunu indirdim ondada aynı 70 ping). Şu an 2 internet kullanıyorum 1-TTNet (ailem kullanıyor) 2-Kablonet (ben kullanıyorum). Kablonet bağlı iken 70 , onu çıkartıp ttnet lan kablomu bağlıyorum gene 70 :D Sadece TTNet kullanırken 90 dan aşağı düşmezdi. ne değişti de eski internetimin pingi düzeldi bunu merak ediyorum aslında. Bunu da dediğim gibi Killer ethernet denilen mevzu ayarlıyor olabilir çünki ben cs oynarken 1080 p film izliyorum pingimde gram oynama yok keza lol içinde geçerli. Bu program bunu ayarlıyor. İstediğim zaman tüm interneti bir program üzerinde yoğunlaştırabiliyorum veya direk internet kullanımını bloke edebiliyorum. Tekrar söylüyorum merak ettiğim konu önceden TTNET ile 90 pingden aşağı düşmeyen ping yeni interneti aldıktan sonra kablonet bağlantımı söküp lan portuna TTNET'i takınca ping kablonet ile aynı oldu bu çok şaşırttı beni bunu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı