32" monitör vs 27" monitör

Haklısınız o şekilde yaparim. Masa eni 75cm şu an 24" kullanıyorum. Onu TV olarak mutfağa koyacağım uydu alıp. Kendime 32" alacaktim ama tek seçenek Monster monitördü. 27" alırsam seçenek çok.

İnsanlar büyük diyor fakat dediğim gibi kullanma mesafesi çok önemli mesela kimi FPS oynu oynadığı için 24" ideal der kimi çok dibine girdiği için 21" ideal der, ben mesela 90 cm mesafeden bakıyorum ve 32" monitör almayı düşünüyorum, oynadığım oyunlar genelde hikayeli oyun olduğu için daha güzel oluyor, film, video izlerken de büyük ekran bir avantaj oluyor. Çalışırken ekranı 2'ye bölme işi daha rahat oluyor. Gördüğün gibi 32" ekranın da kendine göre avantajları var. Tabi dediğim gibi kullanma amacın ve mesafen çok önemli.

Önceden ben de 27" almayı düşünüyordum ve 32" oldukça büyükmüş gibi geliyordu. Arkadaşım aldı ve bana da tavsiye etti. İstemeyerekte olsa 32" kavisli bir oyuncu monitörü aldım. İlk başlarda hiç memnun kalmadım ve iade etmeyi düşünüyordum. 24" monitörden bir anda 32" monitöre geçince insan kolay alışamıyor. 😂 Ancak bir süre sonra gözüm alıştı ve şuan oldukça memnunum. 1 yıla yakındır kullanıyorum ve kesinlikle denemenizi öneririm. Önyargınız olabilir, bunu anlarım çünkü benim de vardı ama en az birkaç hafta deneyip ondan sonra karar vermenizi öneririm. 32" monitör kullanmadan ve bunu deneyimlemeden orda burda görerek anlamanız biraz zor. 32" varken 27" almak bana kalırsa hiç mantıklı değil, bence masaüstü için de en ideal boyut 32" olabilir. Bütçeniz yeterliyse önerim 32" almanızdan yanadır.

Önceden ben de 27" almayı düşünüyordum ve 32" oldukça büyükmüş gibi geliyordu. Arkadaşım aldı ve bana da tavsiye etti. İstemeyerek de olsa 32" kavisli bir oyuncu monitörü aldım. İlk başlarda hiç memnun kalmadım ve iade etmeyi düşünüyordum. 24" monitörden bir anda 32" monitöre geçince insan kolay alışamıyor. 😂 ancak bir süre sonra gözüm alıştı ve şu an oldukça memnunum. 1 yıla yakındır kullanıyorum ve kesinlikle denemenizi öneririm. Önyargınız olabilir, bunu anlarım çünkü benim de vardı ama en az birkaç hafta deneyip ondan sonra karar vermenizi öneririm. 32" monitör kullanmadan ve bunu deneyimlemeden orada burada görerek anlamanız biraz zor. 32" varken 27" almak bana kalırsa hiç mantıklı değil, bence masaüstü için de en ideal boyut 32" olabilir. Bütçeniz yeterliyse önerim 32" almanızdan yanadır.

Şöyle bütçem 2.500₺, Monster ayrond 32" 2.499₺ kağıt üstünde özellikleri çok iyi ghosting sorunuda bazı ayarlarla çözülebilir deniyor. Yani 32" alabiliyorum. Bir de kod çalışmak, sanal makine kullanmak vs bunlarda avantajlı olabilir.
Sağlık açısından 32 inch bence daha iyi. Bilgisayara uzun süre bakmaktan boyun kaslarında problemler çıkabiliyormuş. Büyük olursa boyun kaslarını sağa sola bakınca daha fazla oynatacaksın.

Büyük geniş bir masan varsa 32 inch tercih edebilirsin. Monitöre daha uzaktan bakacaksın, gözlerin daha az şiddette ışığa maruz kalacak.

150*75 masam ve sadece monitörü koyuyorum kasa alt tarafta.

Geri
Yukarı