3200 TL ofis için PC tavsiyesi

Bütçe
3200
Merhaba arkadaşlar. Büroda kullanmak için bilgisayar toplamak istiyorum bütçem 3200TL civarı. Bütçeyi çok aşmadan ve abartılı RGB ışıklandırma olmadan tavsiye edebilir misiniz? Sistem geleceğe dönük olursa iyi olur. Benim topladığım sistem bu, fikirlerinizi merak ediyorum.

Eki Görüntüle 953187
Dostum, ofis için alacaksan bu cihazı öneririm.

Ama Amd'de ısrar ediyorsan;

Dostum, ofis için alacaksan bu cihazı öneririm.

Ama Amd'de ısrar ediyorsan;

Ben etmem SSD, PSU ve Kasa çok kötü.
Lian Li kasayı bilemem.

O kadar da değil ya :D.
Hocam bunu alırsa grafik kartından olacak.
Vega grafikleri hala daha iyi UHD'lerden diye biliyorum.
Ek olarak ben mi yanlış görüyorum yoksa PSU'da 80+ yok mu?

Burada ekran kartı kullanılacak bir durum yok. Ofis tabanlı programlar için gayet iyi bir sistem. Benim yengem Mali müşavir. Bürodaki çoğu sistem bu şekilde. Ben bir şikayetini görmedim gayet memnun. Son olarak PSU'da 80 Plus olmaması bir sorun değil. Düşük bütçede daha iyisi yok. Bütçe arttığı takdirde daha iyisi koyulur.

Komik bir şey varsa söyleyin beraber gülelim @HackerMulayim

Burada ekran kartı kullanılacak bir durum yok. Ofis tabanlı programlar için gayet iyi bir sistem. Benim yengem Mali müşavir. Bürodaki çoğu sistem bu şekilde. Ben bir şikayetini görmedim gayet memnun. Son olarak PSU'da 80 Plus olmaması bir sorun değil. Düşük bütçede daha iyisi yok. Bütçe arttığı takdirde daha iyisi koyulur.
Ama hem bütçe aşıp hem de karttan olmak bana mantıksız geliyor :D.
Gerçi senin görüşün en azından Turbox atmadın respect :D

Ama hem bütçe aşıp hem de karttan olmak bana mantıksız geliyor :D.
Gerçi senin görüşün en azından Turbox atmadın respect :D

Hocam burada ekran kartlık bir şey yok. Bana işlem gücü lazım. Hani bütçe olsa i7 10700 alır yine ekran kartı almazdım. Çünkü gerek yok. Grafik tabanlı programlar varsa o ayrı. Onda alırsın ama ofis programlarında ihtiyaç yok.

Hocam burada ekran kartlık bir şey yok. Bana işlem gücü lazım. Hani bütçe olsa i7 10700 alır yine ekran kartı almazdım. Çünkü gerek yok. Grafik tabanlı programlar varsa o ayrı. Onda alırsın ama ofis programlarında ihtiyaç yok.
Ama sorun şurada hem bütçe aşıp hem de karttan oluyoruz.
Sonuçta ne işlem gücü ne de ekran kartı tam olarak kullanılacak ama kullanılmayacak bir işlem gücü için belki 1-2 küçük oyundan olunmasın.
Sonuçta ne işlem gücü ne de ekran kartı tam olarak kullanılacak ama kullanılmayacak bir işlem gücü için belki 1-2 küçük oyundan olunmasın.
@Zature problem?

Hocam oyun oynayacaksa ona göre sistem dizilir. Yani ben kendimden bildiğim için böyle diyorum. Babam muhasebeci. PC'de yaptığı şeyler sadece arkada çok Chrome sekmesi oluyor, bir sürü Excel dosyası açık. Bir yandan arkada mail, WhatsApp, gibi uygulamalar açık. İster istemez bu program geçişlerinde takılmasını istemiyorsun o yüzden işlemciyi yüksek tutuyorsun. Arkadaşa önerim ilerleyen zamanlarda bir tane daha 8gh RAM eklemesi. Şimdi de ona sıkıntı yapmaz zaten kolayına dolmuyor 8 GB.

Hocam oyun oynayacaksa ona göre sistem dizilir. Yani ben kendimden bilfiğim için böyle diyorum. Babam muhasebeci. PC'de yaptığı şeyler sadece arkada çok Chrome sekmesi oluyor, bir sürü Excel dosyası açık. Bir yandan arkada mail, WhatsApp, gibi uygulamalar açık. İster istemez bu program geçişlerinde takılmasını istemiyorsun o yüzden işlemciyi yüksek tutuyorsun. Arkadaşa önerim ilerleyen zamanlarda bir tane daha 8gb RAM eklemesi. Şimdi de ona sıkıntı yapmaz zaten kolayına dolmuyor 8 GB.
Hocam ama mevzu şurada Excel ne kadar işlemci yer :D.
Ben ofis için toplayacak olsam açıkçası Athlon 2000 benzeri bir işlemci kullanırdım.

Merhaba arkadaşlar. Büroda kullanmak için bilgisayar toplamak istiyorum bütçem 3200TL civarı. Bütçeyi çok aşmadan ve abartılı RGB ışıklandırma olmadan tavsiye edebilir misiniz? Sistem geleceğe dönük olursa iyi olur. Benim topladığım sistem bu, fikirlerinizi merak ediyorum.

Eki Görüntüle 953187

Böyle bir örnek sistem oluşturulabilir.

Geri
Yukarı