3200G oyunlarda sürekli FPS düşmesi oluyor

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Selamünaleyküm arkadaşlar. LoL oyununda sürekli FPS düşmesi yaşıyorum ve bu sorun oluyor artık.
Sistemim;
CPU, GPU; Ryzen 3 3200G, Vega 8.
Anakart; B450M S2H,
RAM; 8+8 GB Kingston HyperX DDR4, 3200 MHz (Dual channel),
Depolama birimi; 120 GB James Donkey SSD ve 5400 RPM 1 TB Seagate SSHD (8 GB'de SSD bölümü varmış içinde).
Oyunlar SSHD'ye kuruludur.
Monitor; Philips 22.5 inç, 60 Hz 5 ms. Tam modelini bilmiyorum.
Vsycn işe yaramadı, riva Tuner'la da sabitleme yaptım 60'a. O da işe yaramıyor.
İnternet hızım 24 Mbps. Sabit ping değeri alıyorum. Bazen tüm oyun boyunca 30 ms oluyor, bazen 35ms.
Isınma problemi yoktur.
Son AMD grafik sürücüsü ile B450 chipset sürücüsü yüklüdür.
Diğer gerekli olduğunu düşündüğüm bilgiler;

1.png

Kendi düşüncem, iki de bir istemcisi çöken LoL oyunun bozuk olmasından ötürü olabileceğidir. Çünkü bir sürü oyun oynadım ve bir FPS düşüşü yaşamadım. Düşük FPS veren oyun oluyor ama anlık düşme yaşamıyorum yani.
Bu durumu nasıl engellerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lol bozuk olsa geneli bu tarz problemler yaşamaz mı? bence problem sisteminizle alakalı şahsen lolde hiçbirzaman bu tarz sorun yaşamadım 2012 den beri oynarım türkiye sunucusu açılmadan önce lag problemi yaşanırdı genel olarak o kadar. Format atmanızı tavsiye ederim tabii attıysanız başka bir fikrim yok

Lol bozuk olsa geneli bu tarz problemler yaşamaz mı? bence problem sisteminizle alakalı şahsen lolde hiçbirzaman bu tarz sorun yaşamadım 2012 den beri oynarım türkiye sunucusu açılmadan önce lag problemi yaşanırdı genel olarak o kadar. Format atmanızı tavsiye ederim tabii attıysanız başka bir fikrim yok
Ben laptop kullanırken de yaşardım. Onun da özellikleri fena değildi.

Geri
Yukarı