3200G oyunlarda sürekli FPS düşmesi oluyor

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Selamünaleyküm arkadaşlar. LoL oyununda sürekli FPS düşmesi yaşıyorum ve bu sorun oluyor artık.
Sistemim;
CPU, GPU; Ryzen 3 3200G, Vega 8.
Anakart; B450M S2H,
RAM; 8+8 GB Kingston HyperX DDR4, 3200 MHz (Dual channel),
Depolama birimi; 120 GB James Donkey SSD ve 5400 RPM 1 TB Seagate SSHD (8 GB'de SSD bölümü varmış içinde).
Oyunlar SSHD'ye kuruludur.
Monitor; Philips 22.5 inç, 60 Hz 5 ms. Tam modelini bilmiyorum.
Vsycn işe yaramadı, riva Tuner'la da sabitleme yaptım 60'a. O da işe yaramıyor.
İnternet hızım 24 Mbps. Sabit ping değeri alıyorum. Bazen tüm oyun boyunca 30 ms oluyor, bazen 35ms.
Isınma problemi yoktur.
Son AMD grafik sürücüsü ile B450 chipset sürücüsü yüklüdür.
Diğer gerekli olduğunu düşündüğüm bilgiler;

1.png

Kendi düşüncem, iki de bir istemcisi çöken LoL oyunun bozuk olmasından ötürü olabileceğidir. Çünkü bir sürü oyun oynadım ve bir FPS düşüşü yaşamadım. Düşük FPS veren oyun oluyor ama anlık düşme yaşamıyorum yani.
Bu durumu nasıl engellerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lol'den kaynaklı olması yüksek. Görev kartı almıştım. 1 aydır her gün saatlerce oynadım. Her gün saçma sapan bir sorun oluyor oyunda, diğer oyunlarda hiç bir sorun yaşamıyorum. Bazen FPS'ler gereksiz düşüyor. Lol Upload değerlerini kullanıyor ve normalde stabil şekilde 8 Mbps Upload ile 28 Ping oluyor. Fakat bazen ping gereksiz bir şekilde 35-40'lara çıkıyor. Bu esnada nette problem mi var diye her seferinde ping test yaptım ve kayıpsız şekilde bütün hızımı sorunsuz alıyorum. Arada bir ping 70'te sabit kalıyor bazı maçlarda baştan sona kadar. Ne yükseliyor ne düşüyor. Ping sorunun dışında yine bazı maçlarda Client ekranında şampiyon seçim ekranından yükleme ekranına geçerken Yeniden Bağlan hatası veriyor. Bazen bazı maçlarda çok nadir karakter takılı kalıyor. Fps vs Ms değerleri normal olmasına rağmen karakter öyle 3-5 saniye hareketsiz kalıyor. Yani kısacası oyun her noktadan sıkıntılı. Bilgisayara temiz kurulum yapmıştım, o sırada oyunuda sildim. Tekrardan tertemiz indirip kurdum. Aynı sorunları yine ara ara yaşadım. Yani bilgisayardan veya internetten kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum. Oyun baştan aşağı sorunlarla dolu. Bunlara rağmen bırakamıyorum da bağımlılık yaptı.

Katılmıyorum yorumunuza, fps sistemsel bir şeydir.
16Mbps ADSL bağlantı ile bile ms yüzünden bu tarz bir sorun yaşamadım. Yıllarca 16Mbps ile oynadım ping değerim yüzünden bu sorun oluşamaz.
sorun internet sorunu değilse açıklayın o zaman. İnternet dışı kullanımda sorun yaşamadığını söylüyor. Okuduğunuzu bir anlayın.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı