3200G Sistem Toplama

Bütçe
4000
Kritik nokta, PSU+Kasa 800-820 oluyor. Dİrek Corsair Spec Delta RGB 650W 80+ daha iyi olmaz mı?

O PSU'da da şikayetler vardı.
PSU değiştirebiliriz. Ekran kartı takmayı düşünüyor mu kuzeniniz daha sonrasında.

Eğer düşünüyorsa bunu alabilirsiniz.

Diğer türlü aynı markanın 400W ve 500W modelleri de var ikisi de rahat rahat yeter bu sisteme zaten güç harcamıyor gibi bir şey. Amaç PSU' nun dinlenme halinde kalıp ses yapmaması.

High Power çok fazla markaya PSU üretimi yapmaktadır bu arada ve kalitesi çok yüksektir.

SSD' yi de WD Blue yapabiliriz.
Anıl Bey, kendisi ders olarak toplamak istediğini söylesede, ileriye dönük olması açısından 600-650W PSU ve 3400G almak geliyor içimden.

Hiç fark etmez ama tam olarak bu PSU larda ne gibi sıkıntılar okudunuz çünkü çok kaliteli markaların ürünleri.

Böyle olabilir:
Kasa: Zalman ZM-T7 USB 3.0 Siyah ATX Mid-Tower Gaming Kasa Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

PSU: Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120 mm Fanlı ATX Güç Kaynağı Fiyatı
Hiç fark etmez ama tam olarak bu PSU larda ne gibi sıkıntılar okudunuz çünkü çok kaliteli markaların ürünleri.
Sistemimde o markaların ürünlerini kullanıyorum (İmza demeyeyim anlayın siz sonra uyarı veriyorlar). Crucial model rami araştırma sonucunda almıştım, yazan değerlere OC yaparak kullanıyorum. Fİyatının üstünde uçuk noktalara OC yapılabilen bir RAM kendileri. PSU olarakta FSP Hydro G 850W 80+ GOLD Full Modüler kullanıyorum, en iyi PSU üreticilerinden bilirsiniz. Sıkıntı nokta şurası ki, şuan alacağımız ürünler giriş ürünler olduğundan tereddüte kapılıyorum.

AHBC 500 hakkında sorun mu okudun? Peki SHP 650 V2'yi araştırdın mı hiç? Korumaları eksik ve eski bir model. SHP 650 V2 almanı tavsiye etmem. AHBC 500 kötü bir PSU değil, giriş seviye bir FSP. Alternatif olarak High Power Eco 500W alabilirsin.

Toplam; 3850TL civarında tutuyor.
GTA 5 60 FPS bile oynatır.

AHBC 500 hakkında sorun mu okudun? Peki SHP 650 V2'yi araştırdın mı hiç? Korumaları eksik ve eski bir model. SHP 650 V2 almanı tavsiye etmem. AHBC 500 kötü bir PSU değil, giriş seviye bir FSP. Alternatif olarak High Power Eco 500W alabilirsin.
Sıkıntı olarak demek istediğimi dile getirmişsiniz. Kısmen araştırdığımdan istemiyorum, dedim. High Power'de köklü bir firma, PSU oradan olacak herhalde.

@Hyakutake_GC 650W alınacaksa bunu kaçırmayın derim. Sırf içindeki PSU bile 590 lira. Kasa da gayet iyi.

Toplam; 3850TL civarında tutuyor.
GTA 5 60 FPS bile oynatır.

Sistem için siz ve diğer forumdaşlarıma teşekkür ederim.

Seçtiğiniz RAM modeli sıkıntılı olabileceği için tercih etmiyorum.
Asıl sıkıntıyı tekrar dile getireyim: kasa+PSU olarak linkteki ürünü seçtim ama daha ucuza bulunacakmışda bulamıyormuşuz gibi geliyor. O sisteme 885TL fazla değil mi ya ekran kartı olsa neyse, sıkıntı tam olarak bu.
@Hyakutake_GC 650W alınacaksa bunu kaçırmayın derim. Sırf içindeki PSU bile 590 lira. Kasa da gayet iyi.

Karlı olur diyorsunuz ama DARK tercih etmeyeceğim.

SniperX sıkıntılı değil, aynı kit benim kasamda da takılı. PSU ve kasa için buna bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı