3200G Sistem Toplama

Bütçe
4000
Sistem için siz ve diğer forumdaşlarıma teşekkür ederim.

Seçtiğiniz RAM modeli sıkıntılı olabileceği için tercih etmiyorum.
Asıl sıkıntıyı tekrar dile getireyim: kasa+PSU olarak linkteki ürünü seçtim ama daha ucuza bulunacakmışda bulamıyormuşuz gibi geliyor. O sisteme 885TL fazla değil mi ya ekran kartı olsa neyse, sıkıntı tam olarak bu.
Sıkıntılı olabileceği nereden çıktı? Sorun olduğunu bilmiyordum.

Tamam şu ikiliyi alın o zaman;

Sıkıntılı olabileceği nereden çıktı? Sorun olduğunu bilmiyordum.

Tamam şu ikiliyi alın o zaman;

Dalga geçtiğimi düşünmeyin lütfen ama yanlış hatırlamıyorsam D30 Gammix modelinin, pasif soğutucu bloğunun oynadığını veya işlem birimlerine (Adını unuttum) değmediğini okumuştum.
PSU olarak 650W 80+ ya da sizin gönderdiğiniz HP 500W Eco 80+ olabilir.

Dalga geçtiğimi düşünmeyin lütfen ama yanlış hatırlamıyorsam D30 Gammix modelinin, pasif soğutucu bloğunun oynadığını veya işlem birimlerine (Adını unuttum) değmediğini okumuştum.
PSU olarak 650W 80+ ya da sizin gönderdiğiniz HP 500W Eco 80+ olabilir.
Bence biraz fazla düşünüyorsunuz. Attıklarımızın neredeyse hepsi iyi parçalar. Öyle düşünüyorsanız Kingston alabilirsiniz, gayet iyidir. Bu arada para varken Corsair kasa alın, bütçe düşükse diğerlerini tercih edin.

Bence biraz fazla düşünüyorsunuz. Attıklarımızın neredeyse hepsi iyi parçalar. Öyle düşünüyorsanız Kingston alabilirsiniz, gayet iyidir.
Açıkcası akrabama topladığımdan TAM ANLAMI İLE F/P/Kalite olmasını istiyorum ama dediğiniz gibi: "Çok düşünmek kararsızlığı doğurur" diye yuvarlayabiliriz.
Kendi kullandığım Crucial Ballistix LT Sport Gray 3000Mhz CL15 bellekleri 300TL den bulabilsem direk yapıştıracağım ama...

Bu sistemdeki RAM'leri gözünüz kapalı alabilirsiniz. Kuzenin sorun yaşamayacaktır. OC için de müsait bir çipi var, 3600 MHz yapıp APU'dan daha çok faydalanabilir. Kasayı Dark yaparsa T7 ile benzer bir kasa almış olur, üstelik PSU da 650W'a çıkar.

Geri
Yukarı