Çözüldü 3200G sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ktekumut61

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bir türlü bu meretten kurtulamadım. Ne yapacağım bilmiyorum. Tek çözüm Windows 8'e mi düşürsem?

Çözüm
Artık anlaşılıyor. Biraz dumplara karşı zor davrandım ve birkaç şey keşfettim. Yine ekran kartı sürücüsüyle alakalı bir hata. Ama bu direkt olarak işlemci kaynaklı. Chipset sürücüsü kurup tekrar sonucu belirtin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak sonrasında OCCT ile işlemciye ve ekran kartına testler yapın. Ve işlemci sıcaklığı ne durumda?

Son olarak tüm sistem disklerinin Health sekmelerinin görselini paylaşır mısınız?
Evet buradayım fakat mobildeyim. Akşama kadar da mobilde kalacak gibiyim.

Hocam size birkaç şey söylemek istiyorum. Bilgisayarı tamamen açtım her şeyi söktüm 2 adet RAM'den sadece bir tanesini taktım, BIOS pilini söküp taktım 500 GB olan harddiski çıkartıp sadece SSD'yi taktım inanır mısınız 30 dakikadır mavi ekran vermiyor. Şu an çok mutluyum inşallah mavi ekran vermez.
@Enes3078
Bu arada şöyle bir sorunumuz var @Ma'at @Enes3078 hocam bütün sitelere erişim sağlayabiliyorum fakat Gigabyte sitesine giremiyorum bu siteye ulaşılamıyor diyor. DNS değiştirdim fakat bir işe yaramadı.

RAM sorunları işlemciye hata verdirtebiliyor diye duymuştum ama ne kadar doğru emin değilim. Belki de işlemciyi çıkartıp takmak işe yaramıştır. Siz yeni dump oldukça atın ve mavi ekran verirse bildirin. Konu artık fazla uzadı hemen sorununu çözüp bitirelim sen de kurtul biz de kurtulalım. 😀

RAM sorunları işlemciye hata verdirtebiliyor diye duymuştum ama ne kadar doğru emin değilim. Belki de işlemciyi çıkartıp takmak işe yaramıştır. Siz yeni dump oldukça atın ve mavi ekran verirse bildirin. Konu artık fazla uzadı hemen sorununu çözüp bitirelim sen de kurtul biz de kurtulalım. 😀

Aahahah😀 hocam gerçekten çok uzadı. Bu arada ekstra olarak belirtmek istiyorum eski RAM'i çıkarttım hocam yeni aldığım garantili RAM'i taktım başka bir testte harddisk arızalı görünüyordu onu da çıkardım yani yaklaşık 45 dakikadır mavi ekran vermiyor çok şükür ama siteye erişim sağlayamıyorum o konuda yardımcı olma şansınız var mıdır hocam. 🙏

O konuda bir bilgim yok ne yazık ki.

Tamam tamam hocam, teşekkür ederim. Sorunu çözdüm. Şu an Windows 10 yükleniyor, bir gelişme olursa buraya yazarım.
@Enes3078 Enes hocam iyi akşamlar. Yavaş yavaş yolun sonuna mutlu bir şekilde geliyoruz gibi hissediyorum. Windows 10'a tekrar dönüş yaptım fakat Windows Pro değil Windows Home olarak geri dönüş yaptım. İlk defa yaklaşık 1.5 saat gibi bir süre dayanarak hiçbir sürücü yüklemediğim halde herhangi bir mavi ekran vb şey ile karşılaşmadım. Kasayı kapatmadan önce 2. RAM'i de taktım yine mavi ekran vermedi fakat 500 GB olan hard diski takmadım. Daha önce denemiştim aslında çıkarmıştım fakat tekrar mavi ekran veriyordu yani ne değişti de ben HDD'yi çıkarınca hata vermedi hala anlamış değilim. Şu anlık inşallah bir sorun çıkmadığı halde güzel bir şekilde çalışıyor.
@Ma'at, @The G.O.A.T hocam hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İnşallah böyle bir sorunla bir daha karşınıza gelmem. 2'nizi de teşekkür ederim her şey için.
@Enes3078 hocam, sizin yeriniz bende biraz ayrı. :) Sorun işlemcide olmamasına rağmen elinizden gelen desteği bana sağladığınız için de tekrardan teşekkür ediyorum. Cevapınızı çözüm olarak işaretliyorum.

Hocam off driver ... mavi ekran hatası verdi tekrar. :( Daha cevabınızı işaretlemeden mavi ekran yedim.
Dump dosyalarını atayim mi hocam tekrardan? Şaka gibi gerçekten. :(
@Enes3078
Tamam tamam hocam teşekkür ederim sorunu çözdüm şu an Windows 10 yükleniyor bir gelişme olursa buraya yazarım.
@Enes3078 Enes hocam iyi akşamlar yavaş yavaş yolun sonuna mutlu bir şekilde geliyoruz gibi hissediyorum. Windows 10'a tekrar dönüş yaptım fakat Windows Pro değil Windows Home olarak geri dönüş yaptım. İlk defa yaklaşık 1.5 saat gibi bir süre dayanarak hiçbir sürücü yüklemediğim halde herhangi bir mavi ekran vb şey ile karşılaşmadım. Kasayı kapatmadan önce 2.rami'de taktım yine mavi ekran vermedi fakat 500 GB olan harddiski takmadım. Daha önce denemiştim aslında çıkarmıştım fakat tekrar mavi ekran veriyordu yani ne değiştide ben HDD'yi çıkarınca hata vermedi hala anlamış değilim. Şu anlık inşallah bir sorun çıkmadığı halde güzel bir şekilde çalışıyor.
@Ma'at @The G.O.A.T hocam hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim inşallah böyle bir sorunla bir daha karşınıza gelmem. 2.nizide teşekkür ederim her şey için.
@Enes3078 hocam sizin yeriniz bende biraz ayrı. :) sorun işlemcide olmamasına rağmen elinizden gelen desteği bana sağladığınız içinde tekrardan teşekkür ediyorum. Cevapınızı çözüm olarak işaretliyorum.
Hocam off driver... Mavi ekran hatası verdi tekrar. :( daha cevabınızı işaretlemeden mavi ekran yedim.
Dump dosyalarını atayim mi hocam tekrardan şaka gibi gerçekten. :(
@Enes3078

Şakayı bile yapamıyorum değil mi? :D Hakkınızı helal edin, hayırlı akşamlar. 🙏

Geri
Yukarı