Çözüldü 3200G sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ktekumut61

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bir türlü bu meretten kurtulamadım. Ne yapacağım bilmiyorum. Tek çözüm Windows 8'e mi düşürsem?

Çözüm
Artık anlaşılıyor. Biraz dumplara karşı zor davrandım ve birkaç şey keşfettim. Yine ekran kartı sürücüsüyle alakalı bir hata. Ama bu direkt olarak işlemci kaynaklı. Chipset sürücüsü kurup tekrar sonucu belirtin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak sonrasında OCCT ile işlemciye ve ekran kartına testler yapın. Ve işlemci sıcaklığı ne durumda?

Son olarak tüm sistem disklerinin Health sekmelerinin görselini paylaşır mısınız?
Driver hatası birçoğu DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi uyguladıktan sonra Denetim Masası'ndan AMD ve driver namına her şeyi silin ve tekrar kurun. uTorrent programını kaldırın. BIOS güncellenmesi ve chipset driverını kurmanız lazım. Anakartınızın sitesinden bakın. Avastı da kaldırın. Ramlerde de sıkıntı var. XMP kapatıp deneyin. Memtest86 ile Bozuk RAM Testi uygulayın.

Sanırsam daha önce sizin bir konunuzu çözmüştüm. Neden tekrar etiket atmadınız ki? Bu tarz durumlarda yardım istemek en doğal hakkınız. Dumplar incelenmiş ama çözüm önerisi uygulanmasına rağmen sorun devam ederse bu defa ben inceleyeceğim. Bilginiz olsun. :)

Driver hatası birçoğu DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi uyguladıktan sonra Denetim Masası'ndan AMD ve driver namına her şeyi silin ve tekrar kurun. uTorrent programını kaldırın. BIOS güncellenmesi ve chipset driverını kurmanız lazım. Anakartınızın sitesinden bakın. Avastıda kaldırın. RAM'lerde de sıkıntı var. XMP kapatıp deneyin.

Teşekkür ederim hocam ilgilendiğiniz için. Bana sadece grafik sürücüsünü kaldırmam gerektiği söylenmişti o yüzden sadece onu kaldırdım. Tabii ki uTorrent programını kaldırırım fakat programı yüklemeden önce de mavi ekran veriyordu. Avast'da mavi ekran vermesin diye yüklemiştim.

RAM'leri yeni aldım hocam garantileri ve fişleri duruyor. XMP tam olarak ne oluyor hocam?

Tekrardan teşekkür ederim.

Teşekkür ederim hocam ilgilendiğiniz için. Bana sadece grafik sürücüsünü kaldırmam gerektiği söylenmişti o yüzden sadece onu kaldırdım. Tabii ki uTorrent programını kaldırırım fakat programı yüklemeden önce de mavi ekran veriyordu. Avast'da mavi ekran vermesin diye yüklemiştim.

RAM'leri yeni aldım hocam garantileri ve fişleri duruyor. XMP tam olarak ne oluyor hocam?

Tekrardan teşekkür ederim.

XMP BIOS'tan bir ayar açık değilse ellemeyin. Avast ve uTorrent programları sıkıntı çıkartmış. Anakartınızı söylerseniz chipset driver ve BIOS güncellemesini de atarım.

Sanırsam daha önce sizin bir konunuzu çözmüştüm. Neden tekrar etiket atmadınız ki? Bu tarz durumlarda yardım istemek en doğal hakkınız. Dumplar incelenmiş ama çözüm önerisi uygulanmasına rağmen sorun devam ederse bu defa ben inceleyeceğim. Bilginiz olsun. :)

Evet hocam hatırladım sizi teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Yani o telaşla hızlı hızlı yazayım mavi ekran vermeden diye etiket vb şeyler o anda aklıma gelmiyor özür dilerim.
:)

Minidump dosyalarım makalede mevcut. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.
XMP BIOS'tan bir ayar açık değilse ellemeyin. Avast ve uTorrent programları sıkıntı çıkartmış. Anakartınızı söylerseniz chipset driver ve BIOS güncellemesini de atarım.

Hocam artık delirmek üzereyim gerçekten yeni bir program yüklüyorum o program yüzünden mavi ekran veriyor UTorrent'i bile daha doğru düzgün kullanmadım.

Gigabyte B450M S2H hocam.
Evet hocam hatırladım sizi teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Yani o telaşla hızlı hızlı yazayım mavi ekran vermeden diye etiket vb şeyler o anda aklıma gelmiyor özür dilerim.

Hocam artık delirmek üzereyim gerçekten yeni bir program yüklüyorum o program yüzünden mavi ekran veriyor UTorrent'i bile daha doğru düzgün kullanmadım.

@Enes3078 @The G.O.A.T hocam şimdi minidump dosyalarımı sileyim mi yani bir daha verirse tekrar buraya atarım. Yoksa kalsın mı?

@Enes3078 @The G.O.A.T hocam şimdi minidump dosyalarımı sileyim mi yani bir daha verirse tekrar buraya atarım. Yoksa kalsın mı?

B450M S2H | Anakart | GIGABYTE buradan BIOS'u güncelle, chipset sürücüsünü kur. Hepsini en son sürüm kurmayı ihmal etme. Bu arada bu mavi ekranlardaki en kilit nokta uTorrent ile Avast'ı kaldırman yapmayı ihmal etme. ^^

Geri
Yukarı