3200MHz 16CL ile 18CL arasındaki fark nedir?

Captan.Max

Picopat
Yer
Turkey/İstanbul
Anakart
MSI A520M-A PRO
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600G
Merhaba, önceden 3200MHz hızında ve 16CL süresine sahip bir RAM kullanıyordum. Linkini de aşağıya bırakabilirim. Şu anda ise 18CL süresine sahip bir RAM kullanıyorum. Sizce aralarında çok fark var mıdır? Varsa ne kadar fark eder? Çünkü aynı RAM'den bir tane daha almayı düşünüyorum.

Daha önce kullandığım RAM: Team T-Force Delta TUF Gaming Alliance RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming Ram - incehesap.com

Şu anda kullandığım ve almayı düşündüğüm RAM: Patriot Viper Steel RGB 16GB (1x16GB) DDR4 3200MHz CL18 Gaming Ram (Bellek) (PVSR416G320C8) - incehesap.com

Özelliklerine vs. bakabilirsiniz.

Merhaba, önceden 3200MHz hızında ve 16CL süresine sahip bir RAM kullanıyordum. Linkini de aşağıya bırakabilirim. Şu anda ise 18CL süresine sahip bir RAM kullanıyorum. Sizce aralarında çok fark var mıdır? Varsa ne kadar fark eder? Çünkü aynı RAM'den bir tane daha almayı düşünüyorum.

Daha önce kullandığım RAM: Team T-Force Delta TUF Gaming Alliance RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming Ram - incehesap.com

Şu anda kullandığım ve almayı düşündüğüm RAM: Patriot Viper Steel RGB 16GB (1x16GB) DDR4 3200MHz CL18 Gaming Ram (Bellek) (PVSR416G320C8) - incehesap.com

Özelliklerine vs. bakabilirsiniz.

Aralarında gecikme farkı var. CL değeri ne kadar düşükse o kadar iyi olur.

@captan. Max CL değeri nanosaniye gecikme süresidir. Aynı frekans oldukları için CL16 bir tık daha iyi performans verir.
Hocam, o kadar abartılacak bir fark yokmuş o zaman, bir tık olsa ne olur, olmasa ne olur. Kendi RAM'imi ekleyeceğim, öylece 32GB RAM'e sahip olacağım.

Bu arada Dual channel almaya çalışın.

Zaten şu anda 1*16 GB RAM'e sahibim bir tane daha alacağım bu yüzden sordum alınır mı diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı