320D vs 320İ ED vs 316İ

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Bayramdan hemen sonra araç alacağız. 320D alırsak 2012 model 150-160k kilometre, hatasız şekilde 140.000TL civarı. 316İ alırsak 2014 model 80-125k kilometre, hatasız 140.000TL civarı. 320İ ED alırsak 2014 model 100-150K kilometre, hatasız 150.000TL civarı. 320D ve 316İ luxury line, 320İ ED ise luxury line plus paket.
Yakıt olarak 320D 7-7.5L/100KM, 320İ ED 8-8.5L/100KM, 316İ ise 8.5-9L/100KM.
Sizce hangisini almak daha mantıklı olur? Veya başka marka model aynı fiyatlarda.
Bir de Luxury Line en full paket mi?

Bunlar sadece emsal olsun diye paylaştığım ilanlar. Bu model araçlara da göz gezdirmenizi isterim. Markadan ziyade yine kaliteli olup daha az yıpranmışı daha ucuza alabileceğiniz araçlar. Mazda 6 falan on numara iç kaliteye ve yol tutuşa sahip.

BMW araçların bakım ve sorunlarından şikayet edenler çok. Dizel seçmenizi tavsiye etmem, çevre düzenlemeleri açısından. Sorunları da masraflı oluyor. Luxury line plus benim favorim. Zengin ve genç biri kullanacaksa bunu almalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bunlar sadece emsal olsun diye paylaştığım ilanlar. Bu model araçlara da göz gezdirmenizi isterim. Markadan ziyade yine kaliteli olup daha az yıpranmışı daha ucuza alabileceğiniz araçlar. Mazda 6 falan on numara iç kaliteye ve yol tutuşa sahip.
Hocam BMW yerine Renault, Ford gibi araçlar tercih etmem. İnsignia veya Skoda olabilir fakat 130-140K fiyatın üzerine çıktıktan sonra Audi, Mercedes, BMW üçlüsünden şaşmayı düşünmüyorum.

Fransız araba alma :( Kağıt gibi. Ufak bir kazada bile yamuluyorlar. BMW sürüş, tasarım ve tatmin açısından gerçekten çok hoştur. Kenarda durması bile insanı iyi hissettiriyor. Ama arıza falan olursa masraf çıkarır. 150 Bine alacaksan 50 bin lira kenarda paran olmalı. AUDİ şu anda nasıl bilmiyorum şanzıman sorunları ve kronik sorunlardan dolayı sıkıntı yaşatıyordu kullanıcılarına. Önceki modellerini hayatta düşünme. Mercedes konfor ve sorunsuzluk açısından daha iyi BMW'den ama çok daha pahalıya geliyor. Dolusunu ve o modele denginin fiyatı Mercedes'in çok pahalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir arabanın kalitesini kazada bükülmesiyle belirlememeniz gerekir. Metal burulması olmazsa darbeyi kabine iletir. Parçalanacak ki darbe ön tarafta sönsün. Kasası sağlam olmasının bir önemi yok kabin güvenliği önemli. Bahsedilen bütün araçlar aynı testlerden aynı puanları alıyorlar. NCAP kasa kalitesine bakmıyor içerideki yolcu güvende mi ona bakıyor.
Zaten kaskolu biniyoruz hep. Kaza mı oldu değiştirilir yani bu kadar sorun olmamalı. Çok daha iyi seçenekleri sunuyorlar premium olmayan modeller. Diyorum işte hep, amblem istiyor o parayı.

Bir arabanın kalitesini kazada bükülmesiyle belirlememeniz gerekir. Metal burulması olmazsa darbeyi kabine iletir. Parçalanacak ki darbe ön tarafta sönsün. Kasası sağlam olmasının bir önemi yok kabin güvenliği önemli. Bahsedilen bütün araçlar aynı testlerden aynı puanları alıyorlar. NCAP kasa kalitesine bakmıyor içerideki yolcu güvende mi ona bakıyor.
Zaten kaskolu biniyoruz hep. Kaza mı oldu değiştirilir yani bu kadar sorun olmamalı. Çok daha iyi seçenekleri sunuyorlar premium olmayan modeller. Diyorum işte hep, amblem istiyor o parayı.
Ne kadar parayı isteyen amblem olsa da link attığınız araçların hiçbiri BMW'nin kalite hissini veremiyor.

80 kilometre hız ile giden insignia, http://i42.tinypic.com/dzt0ye.jpg bu fotoğraftaki kamyonetle kafa kafaya çarpışıp, içindeki 3 kişiye mezar oldu yazlığımızın önünde. Kağıt buruşmuş gibi araba buruşmuştu, 2 kardeş ve birinin eşi, arabadan çıkana kadar öldüler. Ben arabanın halini gözümle gördüm. Kamyon ve kamyondaki adam baya sağlamdı. 2010-2012 model arası olması lazım kaza o zamanlarda olmuştu.

Ne kadar parayı isteyen amblem olsa da link attığınız araçların hiçbiri BMW'nin kalite hissini veremiyor.
BMW 320i ED'nin hissini verecek Mercedes çok pahalıya geliyor. Bence 320i ED iyi ama kenarda 50 bin lira (euroya çevirip saklasan iyi olur yedek parçalar euro kurundan) şart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı