33 yaşında abi olmak

Yani şöyle düşünelim bir de: TR’de erkekler için ortalama ömür 78,6 kadınlar için 81,3 yıl olduğunu varsayarsak çocuk aşağı yukarı 20-23 yaşlarında aile üyelerini kaybedecek. Bunun hesabını da yapmakta fayda var, o yaşlarda bir birey için acı olur diye düşünüyorum. Tabii ömür biçmek bize düşmez istatistiksel konuşuyorum.

Öncelikle: Troll konu değil. Dün gece 12'de babam aradı:"oğlum abi oluyorsun" dedi. İlk şaka yaptığını zannettim. Yok ciddiyim hastanedeyiz, kan aldılar; annen hamile, dedi. Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim. Yaşım 33, on bir aylık olmak üzere olan bir bebeğim var, benden 4 yaş büyük abim var, şimdi bir de kardeşim olacak! Abilerim, kardeşlerim -eğer hanımefendi kullanıcılar varsa ablalarım, bacılarım akıl verin ne yapayım-? Siz istemezseniz aldırırız diyorlar. Abimle konuştum. Doğmasından yanayız, Allah'ın verdiği canı biz alamayız. Ama annem için hamilelik nasıl geçer, doğum nasıl olur, onu bilemediğimiz için korkuyoruz ve sonradan pişmanlık duymak istemiyoruz.
Not: Annem 58 yaşında...

Çocuğunuz kendisinden 2 yaş küçük olan bir kişiye amca veya hala diyecek. Onu geçtim 33 yaş fark çok. Çok büyük sıkıntı abicim. Kardeş diyeceksin bağrına basacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı