34.000-33.000 TL laptop önerisi

Bütçe
34.000
Victus 16'lar 15'ler gibi sıkıntı değil ama hala ilk tercih olmamalı bence.
1K daha koyup bu cihazı almak daha iyi. Özellikle panel konusunda Nitro 16 daha iyi performans sunuyor.

Hocam 41k çok fazla arkadaş 34 demiş.

Hocam şimdi şöyle ki bütçem zaten normalde 28.000 gibi bir şey çıkabildiğim maksiumum 33-34, doların artma ihtimaline karşı acele ediyorum ancak artmaz derseniz biraz daha bekleyip 40a çıkabilirim gibi duruyor eğer biraz daha toparlarsam bu daha uygun gibi:

Hocam burada attığınız Acer Nitro 5 daha iyi.

Hocam 41k çok fazla arkadaş 34 demiş.
Aslında orda sizin attığınız 38.999 TL Victus 16'ya göre kıyas yaptım.
Linke girersiniz Nitro 16'nın 39.999 TL olduğunu görürsünüz.
Victus 16'ya çıkacak ise ne yapsın etsin 1k daha versin.
Arada 1k yı hak edecek hatta fazlası özellikler taşıyor Nitro 16.

Şu modeli düşünüyorum:
33-34K çıkabildiğim en son nokta. RAM veya SSD çıkartıp takmak istemiyorum. Her türlü oyunu oynamayı planliyorum ve uzun seneler gitmesini istiyorum (biraz fazla oldu ama 😅). Taksitli olması lazım yani Hepsiburada ve Trendyol'dan önerebilirseniz sevinirim.
Teşekkürler, iyi bayramlar.
Hocam bir de sormayı unuttum şu modelle alakalı bi konu gördüm ama 870 modeli 770ten daha iyi ,ortalama bir bilgisayar alınabilir denilmiş, şimdi durumu göze alınca tekrar soruyorum; bilinmedik kronik sorunları var mı yada öyle kısa sürede bozulma olur mu yahut önermeme sebepleri nelerdir?

Hocam bir de sormayı unuttum şu modelle alakalı bir konu gördüm ama 870 modeli 770'ten daha iyi, ortalama bir bilgisayar alınabilir denilmiş, şimdi durumu göze alınca tekrar soruyorum; bilinmedik kronik sorunları var mı ya da öyle kısa sürede bozulma olur mu yahut önermeme sebepleri nelerdir?

Öyle aman aman her modeline hakim değilim Casper'ın. Ama genel olarak soğutma kalitesi kötü diye biliyorum. Daha ilk günden 90 dereceleri görmüştü izlediğim bir testte.

Akakçe'de görünmüyor ama aynı cihazı bizzat Trendyol da satıyormuş 2k daha pahalıya:
Pazarama bunu gördüm az önce ve şuan alabilirim ama ryzen olur mu ve fiyat uygun mu

Pazarama bunu gördüm az önce ve şuan alabilirim ama ryzen olur mu ve fiyat uygun mu
Aynı fiyata Nitro 5 32 gb ram de alabilirim elbette

Pazarama bunu gördüm az önce ve şu an alabilirim ama Ryzen olur mu ve fiyat uygun mu?

Aynı fiyata Nitro 5 32 GB RAM de alabilirim elbette.

Ryzen 7 7840HS i7 13700H'a yakın bir işlemcidir. Eğer oyun için alıyorsanız rahatlıkla alabilirsiniz. Ayrıca Ryzen işlemcilerin güç verimliliği daha iyi olduğundan daha uzun bir pil kullanımı süresi sunarlar.

Ryzen 7 7840HS i7 13700H'a yakın bir işlemcidir. Eğer oyun için alıyorsanız rahatlıkla alabilirsiniz. Ayrıca Ryzen işlemcilerin güç verimliliği daha iyi olduğundan daha uzun bir pil kullanımı süresi sunarlar.
Peki hangisini almam daha mantıklı olacaktır? Tekrar atayım linklerini:

Peki hangisini almam daha mantıklı olacaktır? Tekrar atayım linklerini:

Ben Lenovo'yu beğendiğim için şu an objektif bir karşılaştırma yapamadım.

@Artoria Pendragon hocama devredeyim konuyu. Sen ne dersin hocam, arada ciddi de bir fiyat farkı var. Hangisi daha mantıklı olur.

Ben Lenovo'yu beğendiğim için şu an objektif bir karşılaştırma yapamadım.

@Artoria Pendragon hocama devredeyim konuyu. Sen ne dersin hocam, arada ciddi de bir fiyat farkı var. Hangisi daha mantıklı olur.

Farklı bir satıcıda daha uyguna buldum. Linkleri de güncellemiş olayım şöyle. Fiyatlar eşit şu an.

Edit: Pardon linkler aynıymış.

Son düzenleme:
Nitro panel kalitesi, LOQ ise işlemci performansı ve pil ömrü olarak daha iyi. Bu modeli daha uyguna tercih etmeniz de daha mantıklı olur;

Bütçe 40 bini görebiliyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı