34" Curved VA vs 28" IPS

Öncelikle teknoloji şans işidir, her ürünün modellerinde kullanılan panellerinde sıkıntısız olacak diye bir şey yoktur. Elbette sorunsuz çıkan vardır, sorunlu da. Ancak naçizane önerim, IPS panel her zaman önceliğimdir, sonrasında VA gelir. Asıl önemli olan, alacağınız ürünün modellerinde kronik sorunu olup olmaması veya servis sıkıntıların yaşanıp yaşanmadığına dair bilgi edinmeniz gerekir. En basit örneği Odyssey G5 (yanlış hatırlamıyorsam tabii) kronik sorunlu olup ghosting problemi yaşanıyordu. Ancak MSI 343CQR modeli konusunda herhangi bir sorun oluştuğuna dair konu gör(e)medim, tabii araştırmanızda fayda var.

Gelgelelim mesafe mevzusuna. 34" inç monitör için tavsiye edilen minimum mesafe uzaklığı 0.57 metre öneriliyor. Bu konu hakkında makale (İngilizce) mevcut: The ideal distance to sit away from your monitor | Esports Tales
Benim de yakın olduğum taraf IPS ama 34'' aklımı çeliyor. Sanırım sizde de aynı durum mevcut. Bir teknoloji mağazasına gidip yerinde incelemem gerekiyor sanırım.

Ayrıca uzaklıkla alakalı verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Beklediğimden daha kısa ölçüler buldum bu iyi hissettirdi.

Geri
Yukarı