Flat IPS vs Curved VA

KimYooShin

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar flat IPS vs Curved VA hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?
240-280 Hz civarlarında kavisli monitör almak istiyorum ama VA panellerin ghostingden korkuyorum :(

Düz panel IPS kullanıyorum. Gayet memnunum hiçbir şikayetim yok. Kavisli ekran ve VA panel kullanmadım.

Bu karşılaştırma kullanım alanına bağlı. Film izlemeyi seviyorsan renk gamutu yüksek bir VA panel almak memnun eder ama oyun oynuyorsan ghostingden ötürü memnun etmez veya Photoshop, Adobe ile falan uğraşıyorsan keza yine memnun etmez.

Vallahi arkadaşlar 3-4 yıldır AOC 24G2U kullanıyorum 144 Hz 1 ms IPS ekran.
Photoshop'ta kullanıyorum Vegas Pro'da kullanıyorum aşırı rekabetçi FPS oyunları da oynuyorum (tarkov, Apex vs gibi) akşamları dizi filmde izliyorum :D
Çözünürlüğü 1080'den 2kya çıkartıp 240-280Hz'lerde takılmayı düşünüyorum da işte öyle bir monitör var mı acaba? :D:D:D

Bu paraya da 2K alınmaz mı ya? :(

Vallahi arkadaşlar 3-4 yıldır AOC 24G2U kullanıyorum 144 Hz 1 ms IPS ekran.
Photoshop'ta kullanıyorum Vegas Pro'da kullanıyorum aşırı rekabetçi FPS oyunları da oynuyorum (tarkov, Apex vs gibi) akşamları dizi filmde izliyorum :D
Çözünürlüğü 1080'den 2kya çıkartıp 240-280Hz'lerde takılmayı düşünüyorum da işte öyle bir monitör var mı acaba? :D:D:D

Bu paraya da 2K alınmaz mı ya? :(
Hocam valla 2k 240hz pahalı onu yerine 2k 170hz monitör önerebilirim.

Hocam vallahi 2K 240Hz pahalı onu yerine 2K 170Hz monitör önerebilirim.

Bu nasıldır acaba?

Knkim alacağın monitöre karar verdikten sonra bir yerde teşhirini bulup gidip görmeni öneririm. Ben sırf özelliklerine bakarak ASUS VP249QGR aldım. Çok da güzel monitör ekranı renkleri şahane ama ayağı iğrenç. Masaya en ufak bir dokunuşumda deprem oluyormuş gibi sallanıyor. Bu gibi ayrıntıları ancak görerek fark edebilirsin aklında olsun.

Geri
Yukarı