3400G PC monitör aniden kapanıyor

AnilMirza

Decapat
Daha fazla  
Merhaba genellikle oyun oynarken oluyor bu sorun.
Hiçbir şey yokken bir anda monitör kapanıyor, kasa kapanmıyor.
Kasanın düğmesine basılı tutup kapatamıyorum, gücü komple kesmem lazım yeniden açmak için.
Yaklaşık 1.5 senedir PC bende sorun aldığım zamanlardan beri var, çözümünü bir türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem;
Colorful A320M-K PRO V14colorful
AMD Ryzen 5 3400g
AMD Radeon RX Vega 11.
Geil EVO Forza 8gb 3000mhz cl16 ram
Gskill 8gb 3000mhz cl16 ram (sonradan eklendi)
Patriot Burst 120gb ssd (sonradan eklendi)
TX PwerMAX 400W

not: 2 monitör kullanıyorum sistemi biri VGA birisi de VGA kalbosu ve HDMI dönüştürücüsü ile kasaya bağlıydı evde HDMI buldum ana monitörü HDMI ile bağlayıp ikincisini VGA ile bağladım sorun çözüldü mü diye test edeceğim şimdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekranlardan birini çıkartarak bir süre deneyebilir misiniz? Mesela benim sistem biraz kötüydü ve çift ekranda donma ve kapanma yapıyordu aynı sizinki gibi, 1 ekran kullanmaya başlayınca düzelmişti. Ayrıca ekran kapandığı zaman herhangi bir ses ortaya çıkıyor mu?

Hocam ekranlardan birini çıkartarak bir süre deneyebilir misiniz? Mesela benim sistem biraz kötüydü ve çift ekranda donma ve kapanma yapıyordu aynı sizinki gibi, 1 ekran kullanmaya başlayınca düzelmişti. Ayrıca ekran kapandığı zaman herhangi bir ses ortaya çıkıyor mu?
Denedim hocam onu daha önce tek çift fark etmiyor.
Ne gibi bir ses?

Bende mesela tık diye bir ses gelip ekranlar kapanıyordu ama geri kalan her şey çalışmaya devam ediyordu.

Termal macunu en son ne zaman yenilediniz? Yüksek sıcaklığa ulaşınca da böyle kapanmalar olabiliyor.

Kasayı arkada ki Power tuşundan kapatıp statik elektriği atmayı deneyin. Ardından tekrar açıp deneyin. Ben böyle çözmüştüm.

Kasayı arkada ki Power tuşundan kapatıp statik elektriği atmayı deneyin. Ardından tekrar açıp deneyin. Ben böyle çözmüştüm.
Her kapandığında power tuşundan kapatıp açıyorum zaten.
Bende mesela tık diye bir ses gelip ekranlar kapanıyordu ama geri kalan her şey çalışmaya devam ediyordu.

Termal macunu en son ne zaman yenilediniz? Yüksek sıcaklığa ulaşınca da böyle kapanmalar olabiliyor.
Sıcaklık sorunu yok diye biliyorum zamanında test etmiştim, en son bugün sıkıldım ve yeniledim.

Her kapandığında power tuşundan kapatıp açıyorum zaten.

Sıcaklık sorunu yok diye biliyorum zamanında test etmiştim, en son bugün sıkıldım ve yeniledim.
3dk önce kapandı, yeniden açtım mesajı yazdım oyunu açtım 15sn oynadım ve yine kapandı, cidden aşırı sinir bozucu olmaya başladı

Her kapandığında Power tuşundan kapatıp açıyorum zaten.

3dk önce kapandı, yeniden açtım mesajı yazdım oyunu açtım 15sn oynadım ve yine kapandı, cidden aşırı sinir bozucu olmaya başladı.

Dediğimi anlamadınız. Statik elektriği atmak için Power tuşundan kapatıp basılı tutup ardından tekrar Power tuşunu açıp kasayı çalıştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı