3400G sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

SkyfallTR

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler dilerim.
Yaklaşık 1 ay önce topladım PC'yi. Bir aydır oynuyorum sıkıntı yoktu 3 gündür PC'yi yarım saat falan kullandım. PC çok soğuk pek kullanmadığım bir odada duruyor. Girip oyun oynar çıkarım o kadar. Şu an PC ısısı, açık olup kullanmama rağmen 20 derecelerde geziyor. Pencere sürekli açıktır havadar olması için. Benim de aklıma acaba bileşenlerin birinde donma mı oldu diye geldi. Ayrıca evin elektrik sisteminde topraklama da mevcut değil.

Sistem özellikleri: Ryzen 5 Pro 3400G, B450M S2H anakart, G.Skill 2*8 3000 MHz RAM, 240 GB SanDisk, 1 TB wp harddisk, 700W +80 Plus bronz Gametech ARGB PSU, masterfox RGB minitower kasa.

Şimdiden teşekkürler.

Minidumb link: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

Son düzenleyen: Moderatör:
2 adet canlı ders sonrası anca bakabildim.

En başta Windows 10 sürümün eski. Windows güncelleştirmesi varsa yap.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
https://www.technopat.net/sosyal/blog/sfc-scannow-komutu-nedir-ne-ise-yarar.2514/ ,

İşlemci grafik sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışrıım.

Realtek ağ sürücünü güncelle. Şu an sürücüyü bulamadım. Ama sen bulamazsan birlikte bulmaya çalışırız. Genelde kullandığın anakartın sitesinde bulunuyor.

Bu sefer Realtek ses sürücüsü ile ilgili mavi ekran almışsın. Büyük ihtimalle sürücüsünü güncelleyeceğiz. Bu da anakartın sitesinde bulunuyordu.

2 adet canlı ders sonrası anca bakabildim.

En başta Windows 10 sürümün eski. Windows güncelleştirmesi varsa yap.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? ,

İşlemci grafik sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışrıım.

Realtek ağ sürücünü güncelle. Şu an sürücüyü bulamadım. Ama sen bulamazsan birlikte bulmaya çalışırız. Genelde kullandığın anakartın sitesinde bulunuyor.

Bu sefer Realtek ses sürücüsü ile ilgili mavi ekran almışsın. Büyük ihtimalle sürücüsünü güncelleyeceğiz. Bu da anakartın sitesinde bulunuyordu.
Hocam dediklerini uygaladım şimdiye kadar kapanmadı mavi ekran vermedi.. Hatta şöyle diyeyim. belki başka arkadaşlar da bu yolları dener onlarda düzelebilir.

1) İlk olarak ayarlardan windows güncellemelerini kontrol ettim. Win10 20h2 güncellemesi mevcuttu onu güncelledim şuan idiriyor.
2) Daha sonra o indirirken aygıt yöneticisine girerek tüm her şeyi sırayla güncelle dedim. 3400g vega 11 graphics güncellemesi mevcuttu indirdim.
3) son olarak da Komut sistemine girdim attığınız linki takip ettim. şöyle bir yazı çıktı ve onardığını söyledi.
"Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag."

Şimdiden çok çok teşekkür ederim şimdilik bir şey yok gibi gözüküyor eğer yine aynı sorun devam ederse sizleri tekrar rahatsız ederim. Kusur bakmayın tekrardan rahatsızlık verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı