3400G sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

SkyfallTR

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler dilerim.
Yaklaşık 1 ay önce topladım PC'yi. Bir aydır oynuyorum sıkıntı yoktu 3 gündür PC'yi yarım saat falan kullandım. PC çok soğuk pek kullanmadığım bir odada duruyor. Girip oyun oynar çıkarım o kadar. Şu an PC ısısı, açık olup kullanmama rağmen 20 derecelerde geziyor. Pencere sürekli açıktır havadar olması için. Benim de aklıma acaba bileşenlerin birinde donma mı oldu diye geldi. Ayrıca evin elektrik sisteminde topraklama da mevcut değil.

Sistem özellikleri: Ryzen 5 Pro 3400G, B450M S2H anakart, G.Skill 2*8 3000 MHz RAM, 240 GB SanDisk, 1 TB wp harddisk, 700W +80 Plus bronz Gametech ARGB PSU, masterfox RGB minitower kasa.

Şimdiden teşekkürler.

Minidumb link: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

Son düzenleyen: Moderatör:
Memtest86 testi böyle kalması ile alakalı bir şey bilmiyorum. Bunun böyle kalmasının nedeni de bilmiyorum.

Dump dosyasını inceledim.

RAM ile ilgili sadece tek bir hata kodu gördüm. O da direkt RAM ile ilgili değildi. Memtest yapsaydık iyi olurdu be. Emin olurduk.

Diskleri kontrol edelim.

HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap. HardDisk Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini paylaş ve S.M.A.R.T verilerini paylaş.

BIOS üzerinden XMP kapalı değil ise kapat. Bazen XMP sorun yaratabiliyor bu yüzden dedim.

Şu an sürücülerin güncel.

BIOS güncel.

Tek Windows 10 sürümün güncel. Son olarak bunu uygulayacağız.

Ek olarak tekrar "sfc /scannow" rehberini uygulayın.
Hdtune yaptım ssd ve hddde sıkıntı yok ikisi de sağlam.

Xmpye baktım disable modunda şuan.

Sfc yaptım onda da bir sıkıntı yok hocam.
Windows kurulumun UEFI mi?
Hocam ben direkt flashı takıp tool yardımıyla flasha yükle diyorum ancak yüklerken kapanıyor mavi ekran veriyor Bi kere güncelleme aracıyla denedim tam her şey bitti yüzde 90lardayken bir hatadan dolayı yüklenmesi deyip geri aldı.

"qucik scan" açık yaptıysanız o sahte test gibi bir şey olur. "qucik scan" kapalı şekilde yapın.

Dediğim yazılımlarla ilgili yerlerin ekran görüntüsü al ve paylaş.

RAM'leri kontrol edemiyoruz bari diskleri tam kontrol edelim.

"qucik scan" açık yaptıysanız o sahte test gibi bir şey olur. "qucik scan" kapalı şekilde yapın.

Dediğim yazılımlarla ilgili yerlerin ekran görüntüsü al ve paylaş.

RAM'leri kontrol edemiyoruz bari diskleri tam kontrol edelim.
Ssd healt kısmında hiçbir sorun yok error scan kısmında da hepsi yeşil hocam.
Hdd ise healt kısmında sıkıntı yok error scan kısmında

Dosya Ekleri

• IMG_20210121_232006.jpg
    IMG_20210121_232006.jpg
    151,3 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20210121_231941.jpg
    IMG_20210121_231941.jpg
    153,5 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20210121_231922.jpg
    IMG_20210121_231922.jpg
    109,9 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20210121_231735.jpg
    IMG_20210121_231735.jpg
    189,5 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20210121_231722.jpg
    IMG_20210121_231722.jpg
    214,2 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20210121_231700.jpg
    IMG_20210121_231700.jpg
    206,1 KB · Görüntüleme: 14
Diskler sağlam gözüküyor. Gördüğüm kadarı ile.

Tek test etmediğimiz RAM ve ekran kartını OCCT ile test etmek. OCCT ile test etmeye gerek yok şu an çünkü ekran kartı ile ilgili bir şey göremedim.

Hızlı başlatmayı kapatmayı denemediyseniz kapatmayı deneyin. Sistem biraz geç açılabilir bunu belirteyim.

Artık ne gibi şeyler kaldı artık aklıma gelmiyor.

Diskler sağlam gözüküyor. Gördüğüm kadarı ile.

Tek test etmediğimiz RAM ve ekran kartını OCCT ile test etmek. OCCT ile test etmeye gerek yok şu an çünkü ekran kartı ile ilgili bir şey göremedim.

Hızlı başlatmayı kapatmayı denemediyseniz kapatmayı deneyin. Sistem biraz geç açılabilir bunu belirteyim.

Artık ne gibi şeyler kaldı artık aklıma gelmiyor.
Hızlı açılış vs onları da elleöedim hiç normal her şey. Yani ben bu sistemi 1 ay önce topladım. Ne oc ne ayar vs elleöedim yaptığım tek şey bios güncelleme ve ekran kartı güncelleme programını yani radeon indirdim. Ne olduysa 3 4 gün önce oldu daha da düzelmedi.

Hakkını helal et hocam seni de çok uğraştırdım. Ne yaptıysak olmuyor ne işlet bir şey ise düzelmedi gitti. Olmadı yarın bilgisayarcı ya götürcem. Ramlerde bir şey varsa garantiye yollicaz artık. Şansıma tüküreyim tamda oyunun güncelleme zamanına denk geldi.

Bence servise gönderin.

Tek test etmediğimiz RAM kaldı galiba.

Bilgisayarcı benden daha az şeyler yapacaktır eminim. Format falan atar. Birkaç ayar yapacaktır.

Ben çoğu şeyi söyledim ve sen elinden gelen her şeyi yaptın.

Bence servise gönderin.

Tek test etmediğimiz RAM kaldı galiba.

Bilgisayarcı benden daha az şeyler yapacaktır eminim. Format falan atar. Birkaç ayar yapacaktır.

Ben çoğu şeyi söyledim ve sen elinden gelen her şeyi yaptın.
Hocam kasayı komple almadım ki her parçayı ayrı siteden uyguna topladım. O yüzden Bi servisi de yok. Yani toplamları gittiği Bi servis varsa göndereyim? Toplama kasa. Nereye götüreceğimi de bilmiyorum Bi bilgisayarcı geldi aklıma o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı