35.000-40.000 TL'ye işlemci odaklı Ultrabook önerisi

Bütçe
35-40 bin ₺

saglammelih06

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. çoğunlukla yazılım işleri ve günlük kullanım için hafif, ince, kolay taşınabilir ve uzun ömürlü bir Ultrabook aramaktayım.
Donanımsal önceliğim tamamen işlemci ve ekran kalitesi. Ekran kartı yönünde hiçbir beklentim yok. Ek olarak Type-C ile şarj olması da tercih sebebim olabilir.
MacBook Pro'lara bütçem yetişmiyor. Açıkçası Air modeller konusunda da temkinliyim. Aydınlatacak birileri varsa tabii ki değerlendiririm.

Aklımdaki model: Matebook 16S i9 13900H

Son düzenleme:
Bunların ekranları muazzam, işlemci de gerekli performansı verecektir diye düşünüyorum. Özellikle Ultrabook işlemcili model gönderdim şarjının da iyi gitmesi açısından.

Öncelikle teşekkür ederim mesajın için. Ekranı canlı canlı gördüm mükemmel gerçekten dediğin kadar var. Fakat ekranı mükemmel alayım derken misal veriyorum bir i7 kaçırmak asla istemiyorum çünkü takılma, donma gibi şeyler görmeye tahammülüm yok artık, u serisi i5 8265U işlemcimden bana kalan travma olarak :) şarjı illaki hallederim, sonuçta bir Gaming kadar yemeyecek zaten pili diye düşünüyorum.

Öncelikle teşekkür ederim mesajın için. Ekranı canlı canlı gördüm mükemmel gerçekten dediğin kadar var. Fakat ekranı mükemmel alayım derken misal veriyorum bir i7 kaçırmak asla istemiyorum çünkü takılma, donma gibi şeyler görmeye tahammülüm yok artık, u serisi i5 8265U işlemcimden bana kalan travma olarak :) şarjı illaki hallederim, sonuçta bir Gaming kadar yemeyecek zaten pili diye düşünüyorum.

Mümkünse yine P kodlu bir i7 bakın derim o halde. i9-13900H'lı laptop var elimde. Şarjı 5-6 saat anca gidiyor.

Aradığın her şey bu üründe var. Aynı arayış içerisinde olduğum için i9 versiyonunu satın aldım 1 aydır kullanıyorum, memnunum.

Mümkünse yine P kodlu bir i7 bakın derim o halde. i9-13900H'lı laptop var elimde. Şarjı 5-6 saat anca gidiyor.
Performans kıyası yaptığımda yine bir hayli aşağısında kalıyor i7 13700H veya R7 7840HS'nin. Şarj dediğim gibi müthiş önemli değil.

Aradığın her şey bu üründe var. Aynı arayış içerisinde olduğum için i9 versiyonunu satın aldım 1 aydır kullanıyorum, memnunum.
Mesajın için teşekkür ederim. Bugün baktım ürüne fakat ekran pek memnun etmedi beni açıkçası. Mouse hareketleri hayalet gibi geldi. Belki 16S modeline yönelebilirim.
Bu arada hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Eyvallah cevap için. Fakat işlemci olarak "U" ya da "P" daha zayıf kalacağı gibi ekran kalitesi olarak da iyi durmuyor panel tipi, yenileme hızı vs.
şimdilik hoşuma gidenler ve eksileri:

Matebook 16S ->boyut biraz büyük ve ekran 60Hz (i9'lu 16 GB 39 bin ₺)
Matebook 14S ->tek renk seçeneği açık yeşil (i7'li 16 GB 39 bin ₺)(i9'lu 32 GB 44 bin ₺)

Ideapad yoga Pro 7 14.5"->işlemci üsttekilere göre azımsanmayacak kadar zayıf ve eski zen3 mimari + fiyat yüksek (R7 7735HS 16 GB 44 bin ₺)

Lanet ettim, paraya kıyıp Macbook Pro aldım PT 'den. Benzer ihtiyaçlara sahip kişilere de 2.el bile olsa Mac tavsiye etmekteyim haftalardır yaptığım araştırma başka yol göstermedi bana.

Son düzenleme:
Eyvallah cevap için. Fakat işlemci olarak "U" ya da "P" daha zayıf kalacağı gibi ekran kalitesi olarak da iyi durmuyor panel tipi, yenileme hızı vs.

Matebook 14S ->tek renk seçeneği açık yeşil (i7'li 16 GB 39 bin ₺)(i9'lu 32 GB 44 bin ₺)

Ideapad yoga Pro 7 14.5"->işlemci üsttekilere göre azımsanmayacak kadar zayıf ve eski zen3 mimari + fiyat yüksek (R7 7735HS 16 GB 44 bin ₺)

Lanet ettim, paraya kıyıp MacBook Pro aldım PT'den. Benzer ihtiyaçlara sahip kişilere de 2.el bile olsa Mac tavsiye etmekteyim haftalardır yaptığım araştırma başka yol göstermedi bana.

Lenovo alabilirsiniz yogalar iyidir kendim kullanıyorum.

Lanet ettim, paraya kıyıp Macbook Pro aldım PT 'den. Benzer ihtiyaçlara sahip kişilere de 2.el bile olsa Mac tavsiye etmekteyim haftalardır yaptığım araştırma başka yol göstermedi bana.
Bende epeydir araştırmaktayım bu konuyu, Macbook kalitesinde ekranlı Windows pc almak için en az Macbook kadar para gömmek gerekiyor sanırım. O miktarlara çıkınca da Macbook daha mantıklı geliyor.

Geri
Yukarı