35.000 TL Gaming laptop önerisi

• Konuyu başlatan c4gin
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 580

c4gin

Decapat
Daha fazla  
İyi akşamlar, kendime bir Gaming laptop bakıyorum ve maksimum 35k bandında. Kasalı bilgisayar almayı düşünmüyorum çünkü ben sürekli şehir değiştiriyorum, ondan dolayı. Şimdi aklımda olan bir bilgisayar var, Monster Abra A7 v14.5.4. Bunu almayı düşünüyorum, sizce alınır mı? Veya sizin önerdiğiniz başka bilgisayar var mı?

http://

Memnun musunuz hocam ısınma sorunu falan var mı FPS değerleri nasıl?

İlk iş olarak 16 GB RAM aldım çünkü içinde tek slot RAM vardı, 2x16 oldu. Soğutucu ile kullanıyorum oyun oynaerken ama soğutucusuz da denedim ısınma sorunu yok değerleri gayet normal yani ama üst devirlerde fan sesi biraz fazla o da kulaklık olduğu için duyulmuyor bile.
SATA SSD, 2. M.2 slotu, Thunderbolt 4.0, rakiplerinden daha kaliteli panel ve MUX Switch nediyle tercih etmiştim. Şu an çok memnunum.

12700H daha güçlü bir işlemci, o 1500 TL farka RAM almak daha mantıklı çünkü Single RAM biraz performans kaybı yaşatır.

Son düzenleme:
İlk iş olarak 16 GB RAM aldım çünkü içinde tek slot RAM vardı, 2x16 oldu. Soğutucu ile kullanıyorum oyun oynaerken ama soğutucusuz da denedim ısınma sorunu yok değerleri gayet normal yani ama üst devirlerde fan sesi biraz fazla o da kulaklık olduğu için duyulmuyor bile.

sata ssd, 2. m.2 slotu, thunderbolt 4.0, rakiplerinden daha kaliteli panel ve MUX Switch nediyle tercih etmiştim. Şu an çok memnunum.

12700H daha güçlü bir işlemci, o 1500 TL farka RAM almak daha mantıklı çünkü Single RAM biraz performans kaybı yaşatır.
Çok teşekkürler hocam sağolun.

SATA SSD, 2. M.2 slotu, Thunderbolt 4.0, rakiplerinden daha kaliteli panel ve MUX Switch nediyle tercih etmiştim. Şu an çok memnunum.

Ryzen 7 7840HS 13. nesilin rakibi hocam bunda 12 var buna göre cok daha iyi Ryzen. Ayrica benim attigim yeni kasa ve sivi metal farki var, paneli daha iyi üstteki modele göre ayrica 1x16 GB RAM kötü degil bir 16 da sonradan ekleme yapilir fisek gibi makine.

Ryzen 7 7840HS 13. nesilin rakibi hocam bunda 12 var buna göre cok daha iyi Ryzen. Ayrica benim attigim yeni kasa ve sivi metal farki var, paneli daha iyi üstteki modele göre ayrica 1x16 GB RAM kötü degil bir 16 da sonradan ekleme yapilir fisek gibi makine.

Ne alaka 13'ün rakibi diye 12'den iyi olacak mantığı ilginç geldi. Ryzen daha yeni bir işlemci ama hem tek çekirdek, hem de çoklu çekirdekte 12700H daha performanslı, Ryzen sadece daha verimli 5 nm mimaride olduğu için daha az güç tüketiyor. Paneller aynı ikisinde de 165 Hz IPS panel var.

Bu bilgisayarın 1TB olanı var mı?

HB'yi soruyorsanız bulamadım. Bu model de mantıklı.

Nitro modelindeki RTX 4060 140W, bu modelde 120W. Çok fark olmaz ama arada.

Geri
Yukarı