35.000 TL oyuncu bilgisayarı toplama

Bütçe
35.000 TL

Ivylean

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Zotac Geforce RTX 3090 Oc Edition
İşlemci: Amd Ryzen 7 7700X
Anakart: Gigabyte B650m DS3H
Ram: Corsair Vangeance 32 GB 6000 Mhz
SSD: Kingston FURY Renegade 1 TB
Bundan aylar önce açtığım 25.000 TL sistem toplama işini ne yazık ki gerçekleştiremedim, bazı durumlar nedeni ile. Şu anda güzel bir işe girdim ve 35.000 TL bütçe ile saf bir oyuncu bilgisayarı toplamak istiyorum. Sistem sadece oyun için toplanacak AMD'ya da NVIDIA takındım yok sadece performans istiyorum. Bu bütçe ile AAA+ oyunları 2K'da Ultra ayarlarda oynayabilir miyim, yoksa aşmak mı gerekiyor? Bir de bu bütçe ile toplayacağım sisteme 2K fiyat performans bir monitör de önerebilir misiniz?

Monitör, 35k bütçeye dahil mi?

Şöyle. Eğer 30.000 TL bütçe ile bahsettiğim 2K Ultra'da AAA oyun oynayabilecek bir sistem toplayabilirsem evet monitör dahil. Eğer olmaz ise 35.000'in tamamı sistem için harcanacak, daha sonra monitör ekleyeceğim.

Şöyle. Eğer 30.000 TL bütçe ile bahsettiğim 2K Ultra'da AAA oyun oynayabilecek bir sistem toplayabilirsem evet monitör dahil. Eğer olmaz ise 35.000'in tamamı sistem için harcanacak, daha sonra monitör ekleyeceğim.
Maalesef 5K ya düzgün 2K monitör yok, monitör dahil ne kadar harcayabilirsiniz?

Hocam hem AAA oyunları 2k da kasmadan oynamak istiyorsunuz hem de bütçeniz 35k bütçe var zaten 2k da anca 7-8 civarında adam akıllı monitör ve kalan bütçeyle de 2k da kasma yapmadan oynatacak sistem toplanmaz.

38939 TL tutuyor böyle. Daha uyguna olsun dersen ekran kartı olarak bu bakılabilir fiyat 2K azalıyor, fakat siz yine de 4070 Ti alın derim.

Monitör olarakta yukarıdaki Asus'un fiyatı uygun fakat almışken daha sağlam bir şey alın derim, şu alttaki bakılabilir. Bunu alırsanız fiyat 1.5K artıyor.

Sanırım kendimi biraz yanlış ifade ettim. Ben 35.000'i tamamen sisteme ayırmak istiyorum. Eğer 30.000'e 2K da ve Ultra da oynayabileceğim sistem toplama şansım varsa monitöre 7-8 bin ayırabilirim. Eğer 35.000'e tamamen sistem toplarsam da 1-2 ay sonrasında kendime 10.000 ya da üzerine bir de monitör alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı