35.000 TL Render Sistemi Tavsiyesi

mimar35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Ben mimari programlarda kullanılacak, 24 saat çalışıcak ağır çizim programlarında render alıcak bir pc toplicam. Fiyat olarak herhangi bir sınırım yok. 30-35bin TL de olabilir. Uzun vadeli bir bilgisayar ve renderleri kısa sürede alıcak bilgisayar lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render Sistemleri
  • İşlemci: Intel Core i7-4960X / Intel Core i7-4960X
  • Anakart: ASUS X79-DELUXE / ASUS P9X79
  • Ekran Kartı: PNY Quadro K5000 / ASUS GTX780 Ti DirectCU II
Ortak Bileşenler

• Bellek: Kingston HyperX Beast 32GB (4x8GB) 2400MHz
  • SSD: Samsung 840 EVO 250GB
  • Mekanik Sürücü: WD Caviar Blue 4TB x2
  • Ses Kartı: Tümleşik
  • Monitör: Philips 298P4QJEB/00
  • Klavye: RAZER Blackwidow-Ultimate
  • Fare: Logitech M570 Wireless Trackball
  • Kasa: Corsair Obsidian 750D
  • Güç Kaynağı: Corsair RM850M 80+ GOLD 850W
  • Toplam: 14714 TL (6993$) / 11379 TL (5408$)

Şimdi ben pclerin iç donanımından pek anlamam. Böyle bir kasanın içi açık kalması gerekir mi? Bundan önceki PC'mi o şekilde kullanıyordum. Kasa açık içine doğru vantilator benzeri bir aletle hava soğutması sağlıyordum.

Bu ayın sistem önerilerinden;

Render Sistemleri
  • İşlemci: Intel Core i7-4960X / Intel Core i7-4960X
  • Anakart: ASUS X79-DELUXE / ASUS P9X79
  • Ekran Kartı: PNY Quadro K5000 / ASUS GTX780 Ti DirectCU II
Ortak Bileşenler

• Bellek: Kingston HyperX Beast 32GB (4x8GB) 2400MHz
  • SSD: Samsung 840 EVO 250GB
  • Mekanik Sürücü: WD Caviar Blue 4TB x2
  • Ses Kartı: Tümleşik
  • Monitör: Philips 298P4QJEB/00
  • Klavye: RAZER Blackwidow-Ultimate
  • Fare: Logitech M570 Wireless Trackball
  • Kasa: Corsair Obsidian 750D
  • Güç Kaynağı: Corsair RM850M 80+ GOLD 850W
  • Toplam: 14714 TL (6993$) / 11379 TL (5408$)

Ama ben olsam Deluxe yerine Rampage serisinden bir şeyler seçerdim :) Overclock ürünlerinde uzun süreler çalışmaya daha dayanıklı komponentlerin kullanıldığına dair bir teorim var :)

Benim anlatmak istediğimde o zaten yeri gelicek 3-4gün hiç kapanmadan kalıcak bir pc olucak.

Açıkçası bugüne kadar hiç prestij ürünü ya da aşırı dayanıklı bileşenler ihtiva eden bir ürün tercih etmedim ve yıllardır bilgisayarımı sadece evden uzun süreli ayrıldığımda kapatarak kullandım :) Onun dışında sabah akşam açıktır haftalarca, aylarca :) Stabilite ile ilgili bir sorun yaşadığımı söyleyemem şu zamana kadar. Ha tabi bu yaşanmayacağı anlamına gelmez :) Soğutma mevzuuna gelince; İşlemciniz için su soğutma ünitesi kullanırsanız, kasanızın ön panelinde iki tane sağlam hava üfleyen noctua fan takarsanız, arka tarafa da iyi bir egzoz fan... Hem sessiz, hem başarılı bir soğutma elde edersiniz ve öyle vantilatörmüş, klimaymış... Hiçbiriyle işiniz olmaz :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı