35.000Tl sistem toplama

Bütçe
30000-35000 ( 40 olmadan ufak aşabilir )
Evet oyun için alacaktım. Önerilerin için çok sağ ol. AMD 6900 ile 3070 Ti arasındaki farklar nedir acaba? Daha doğrusu direkt AMD ve NVIDIA arasında farklar nedir?

Bu önerdiğiniz kasanın RGB'li olanının siyahı bitmiş de buna benze başka kasa öneriniz var mıdır?

Alternatif oalrak buna bakabilirsin ama Phanteks 500a daha iyi:

Oyun icin mi toplayacaksin? Oyun icin ise 5900X almak gerek yok.
Render onemli mi?
NVIDIA tarafinda bu fiyatta rakibi yok. Belki 3080 12 GB alinabilir ama o da daha pahali.

5700X'te alinabilir ama daha piyasaya dogru duzgun cikmadi, fiyati şu an olacagi yerde degil bence.
5800X alinabilir.

Bu fiyattaki en iyi anakartlardan.

Bu fiyata daha iyisi yok. Biraz isinabilen model ama sıkıntı yok. Anakartinin sogutma blogu olacak zaten.

Bunlari rahatlikla 3600MHz'ye cikartabilirsin.

Yine fiyatina gore muthis bir ürün. Performans ve sessizlik anlaminda gayet basarili.

Genis, hava akisi iyi ve malzeme kalitesi iyi olan bir kasa.

Indirimde, bu fiyata daha iyisi yok şu an da.

Fiyat: 36.720.

Yapilabilecek yukseltmeler:

-Kasa yerine P600s veya P500a drgb alinabilir.
P500a drgb, daha cok fanli ve RGB olmasi ile alinabilir.
P600s ise ses yalitimli.
Artirmak istemezsen attigim kasa gayet iyi, RGB gerekiyorsa P500a drgb modeline bakabilirsin.

-RAM'ler RGB'li ve daha cok MHz'li secilebilirdi.
RGB istemiyorsan degistirmene gerek yok. MHz olarak sıkıntı yok, OC ile rahatlikla 3600'e cikabilen modeller.

@P R O F O U N D kasadan memnun musun?
Bir de ailemle konuştuğumda yurtta masaüstü zor olur aynı özelliklerde laptop baksan daha iyi değil mi dediler sizin öneriniz nedir bu konuda aynı özellikte bi laptop farkeder mi laptopları çok sevemiyorum da ben masaüstücüyüm

Memnunum hocam.

Hava akışı kötü deniyor ancak arka odadaki güç kaynağı bile düşünülmüş özel delikler açılmış. Alışılagelmiş altında güç kaynağı olan tasarımlardan daha başarılı buldum açıkcası.
Aşağıda fanların olmasıyla beraber ekran kartını dikey taktığım için gayet başarılı bir hava sirkülasyonu sağlıyorum fakat ekran kartını dikey takmasam bu kadar başarılı olur muydu bilmiyorum.
Bir de ailemle konuştuğumda yurtta masaüstü zor olur aynı özelliklerde laptop baksan daha iyi değil mi dediler sizin öneriniz nedir bu konuda aynı özellikte bi laptop farkeder mi laptopları çok sevemiyorum da ben masaüstücüyüm
Artık laptoplar da çok güçlü ancak ısınma problemleri hala devam etmekte.

Laptop tavsiye konusunu da @356280 hocama danışabilirsiniz.

Bir de ailemle konuştuğumda yurtta masaüstü zor olur aynı özelliklerde laptop baksan daha iyi değil mi dediler sizin öneriniz nedir bu konuda aynı özellikte bir laptop fark eder mi laptopları çok sevemiyorum da ben masaüstücüyüm

Masaüstü tabii ki çok daha güçlü ve bu fiyata 3080 laptop bulamazsın ama ailen haklı yurtta masaüstü zor olabilir laptop olarak bunlara bakabilirsin:

Masaüstü tabii ki çok daha güçlü ve bu fiyata 3080 laptop bulamazsın ama ailen haklı yurtta masaüstü zor olabilir laptop olarak bunlara bakabilirsin:
Aslında bu fiyata masaüstü de olsa yine stabil bir 3080 sistem toplanmaz.
Arkadaşın hedefi 3070 olmalı bence.
Bütçede biraz yukarı çıkarsa RTX 3070 140W barındıran laptop var.
Alınabilecek en iyi laptoplardan.

Aslında bu fiyata masaüstü de olsa yine stabil bir 3080 sistem toplanmaz.
Arkadaşın hedefi 3070 olmalı bence.
Bütçede biraz yukarı çıkarsa RTX 3070 140W barındıran laptop var.
Alınabilecek en iyi laptoplardan.
Laptop almamak konusunda direnmeyi düşünüyorum. Masaüstünü taşımam durur odada en kötü yurda sokturtmıcak halleri yok.
@356280 ve @messinicocugu nun önerdikleri baya sağlammış. @356280 senin önerdiğin ana kartla @messinicocugu ' nun önerdiği anakart çok fark eder mi onu sorucaktım
Bir de birazcık fazla soru sormuş oldum ama RX 6900 almak Nvidianın ekstra özelliklerinden vazgeçmeye değer mi

Son düzenleme:
Laptop almamak konusunda direnmeyi düşünüyorum. Masaüstünü taşımam durur odada en kötü yurda sokturtmayacak halleri yok.
@356280 ve @messinicocugunun önerdikleri bayağı sağlammış. @356280 senin önerdiğin ana kartla @messinicocugu'nun önerdiği anakart çok fark eder mi onu soracaktım
Bir de birazcık fazla soru sormuş oldum ama RX 6900 almak NVIDIA'nın ekstra özelliklerinden vazgeçmeye değer mi?

Tabii ki değer hocam 3090 ile yarışan birk kart bunda da RTX açabiliyorsun DLSS yerine RSR var bence çok bir eksisi yok.

Tabii ki değer hocam 3090 ile yarışan birk kart bunda da RTX açabiliyorsun DLSS yerine RSR var bence çok bir eksisi yok.
Tamamdır içim rahatlad teşekkürler. O zaman son bir soru daha sorayım aynı sistemi bi tık daha RGB toplamak istesem ekstra ne kadar olur şuan tam 35-36 olduğu için dokunmak istemiyorum ama merak ettim.

@356280 senin önerdiğin ana kartla @messinicocugu ' nun önerdiği anakart çok fark eder mi onu sorucaktım
Biri B550'in medium sınıf anakartı biri X570'in en tepe anakartlarından.
Bir de birazcık fazla soru sormuş oldum ama RX 6900 almak Nvidianın ekstra özelliklerinden vazgeçmeye değer mi
Rendering de yapacaksanız NVIDIA alın. Rendering yapmayacaksanız NVIDIA almanın pek de bir önemi yok açıkcası.
RX 6900 XT'in Ray Tracing performansı RTX 3080'i geçememektedir. O kadar para döküp Ray Tracing açmayacaksam gerek yok bence. 4K çözünürlükte oynamıyorsanız o parayı RTX 3080'e vermek daha mantıklı.

Tamamdır içim rahatlad teşekkürler. O zaman son bir soru daha sorayım aynı sistemi bir tık daha RGB toplamak istesem ekstra ne kadar olur şu an tam 35-36 olduğu için dokunmak istemiyorum ama merak ettim.

Bence kasa dışında RGB'ye gerek yok ama illa istersen RGB RAM alabilirsin:

Biri B550'in medium sınıf anakartı biri X570'in en tepe anakartlarından.

Rendering de yapacaksanız NVIDIA alın. Rendering yapmayacaksanız NVIDIA almanın pek de bir önemi yok açıkçası.

RX 6900 XT'in Ray Tracing performansı RTX 3080'i geçememektedir. O kadar para döküp Ray Tracing açmayacaksam gerek yok bence. 4K çözünürlükte oynamıyorsanız o parayı RTX 3080'e vermek daha mantıklı.

Şahsen saf performans çok daha önemli bence 3090 ile saf güçte yarışan bir kart almak varken 3080'e düşmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı