35-40 bin TL sistem önerisi

Bütçe
35000-40000 arası ( çok ufak aşabilir )

Laksed

Hectopat
Daha önce yine bu konuda bir konu oluşturmuştum ve orada @messinicocugu, @Rory the Profound ve @356280 birkaç çok güzel sistem önermişti. Onların fikirleriyle şöyle bir sistem almayı düşünüyorum fakat bir son kez sorıyım dedim.
Kasa: Phanteks Eclipse P400A RGB Temperli Cam Mid Tower ATX Bilgisayar Kasası
RAM: Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16 BL2K8G32C16U4B Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ( normalde RGB'lisini alacaktım ama kalmamış sanırım bulamadım. Bulabilirseniz atarsanız çok sevinirim.) ( bir de 3200 MHz yeter mi yoksa bir tık fiyat arttırıp 3600-4000 yapmak daha mı iyi olur?)
Soğutucu: https://www.hepsiburada.com/arctic-...fre00101a-p-HBCV00000GAAKU?magaza=Hepsiburada
SSD: Crucial 1 TB P5 Plus CT1000P5PSSD8 M.2 PCI-Express 4.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Power Supply: MSI MPG A750GF 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakart: MSI MAG X570 TOMAHAWK Wi-Fi AMD AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X Sekiz Çekirdek 3.80 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ve son olarak ekran kartında 3 seçenek var;
1. @Rory the Profound'nin önerdiği Zotac GAMING RTX 3070 Ti AMP Holo ZT-A30710F-10P 256 Bit GDDR6X 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
2. @messinicocugu ve @356280'in önerdiği XFX Speedster MERC 319 RX 6900 XT Black Gaming RX-69XTATBD9 256 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
3. kendim biraz bakıp bulduğum Asus ROG Strix RTX 3070 Ti OC ROG-STRIX-RTX3070TI-O8G-GAMING 256 Bit GDDR6X 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Şimdi şöyleki içimden NVIDIA almak geçiyor o yüzden kendimi onların çok övmesine rağmen AMD'den bir tık daha uzaklaştırmıştım ama hala hiçbir düşüncem oturmuş değil. Bu 2 NVIDIA kartı arasında da ne fark var 3K para olacak kadar hiçbir fikrim yok veya başka bir NVIDIA 3070 Ti önercek olursa ya da yine 35-40 arasında kalacak şekilde 3080 al falan diyen olursa da her türlü tavsiyeye açığım.
Genel olarak toplamayı düşündüğüm sistem şu anlık bu ama buradaki her parça şu an yapılcak bir öneriyle değişebilir o yüzden gerçekten görüşleriniz benim için çok önemli.
Herkese iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart olarak bunu:
İşlemci olarak bunu:
PSU olarak bunu alman daha iyi olur:
Bir de bu bütçede hiçbir türlü 3070 Ti alınmaz hocam sadece oyun oynuyorsanız RX 6900 XT alın geçin ve şu an İncehesap'ta 14K'ya satılıyor çok ucuz bir fiyata render yayın falanda yapacaksanız en az 3080 12 GB almaya bakın.

Hocam bütçe bol diye aşırı pahalı, fiyatını hak etmeyen parçalar önerilmiş. Kesinlikle değmez diyorum ben. Çok daha güzel sistem kurulabilir bu paraya. Sadece şunu sormak istiyorum hangi amaçla kullanılacak bu bilgisayar?

Hocam bütçe bol diye aşırı pahalı, fiyatını hak etmeyen parçalar önerilmiş. Kesinlikle değmez diyorum ben. Çok daha güzel sistem kurulabilir bu paraya. Sadece şunu sormak istiyorum hangi amaçla kullanılacak bu bilgisayar?
Genel olarak sadece oyun oynayacağım. İlerde zevkine yayın da açmayı düşünüyorum ama o ciddili bir şey değil asıl amaç oyun yani tamamen.

Anakart olarak bunu:
İşlemci olarak bunu:
Bir de bu bütçede hiçbir türlü 3070 Ti alınmaz hocam sadece oyun oynuyorsanız RX 6900 XT alın geçin ve şu an İncehesap'ta 14K'ya satılıyor çok ucuz bir fiyata render yayın falanda yapacaksanız en az 3080 12 GB almaya bakın.
tamamdır bakıyım hepsine teşekkür ederim

Anakart olarak bunu:
İşlemci olarak bunu:
3080lere baktım da 25-30 gözüküyo öyle bi durumda aşıyo bütçemi

Genel olarak sadece oyun oynayacağım. İleride zevkine yayın da açmayı düşünüyorum ama o ciddili bir şey değil asıl amaç oyun yani tamamen.

Tamamdır bakayım hepsine teşekkür ederim

3080'lere baktım da 25-30 gözüküyor öyle bir durumda aşıyor bütçemi

Şu an indirimde 16300TL'ye satılıyor hocam:

Genel olarak sadece oyun oynayacağım. İlerde zevkine yayın da açmayı düşünüyorum ama o ciddili bir şey değil asıl amaç oyun yani tamamen.
Peki hocam monitör hariç mi bu bütçe? Monitör olarak 4k mı istiyorsun yoksa 2k veya 1080p olup yüksek Hz mi olsun?

Sadece oyun amaçlı alacak birine tavsiye etmem açıkçası. 14k fiyata 6900xt varken.

Peki hocam monitör hariç mi bu bütçe? Monitör olarak 4K mı istiyorsun yoksa 2K veya 1080p olup yüksek Hz mi olsun?

Sadece oyun amaçlı alacak birine tavsiye etmem açıkçası. 14K fiyata 6900XT varken.

Şahsen bende önermem ostte dediğim gibi oyun amaçlıysa her halükarda en mantıklı seçenek RX 6900 XT.

Peki hocam monitör hariç mi bu bütçe? Monitör olarak 4K mı istiyorsun yoksa 2K veya 1080p olup yüksek Hz mi olsun?

Sadece oyun amaçlı alacak birine tavsiye etmem açıkçası. 14K fiyata 6900XT varken.

Monitör hariç kanka 144 Hz monitör var zaten monitörü ileride yenilerim şu anlık yeter bana.

Aa tamamdır bakayım bir.

Şahsen bende önermem ostte dediğim gibi oyun amaçlıysa her halükarda en mantıklı seçenek RX 6900 XT.

Vallahi çok övdünüz büyük ihtimalle RX 6900 alacağım ama tam olarak farkları ne NVIDIA ile.

Ben kendimce en mantıklı parçaları atayım, işlemci ve anakarta en son karar verelim diyorum. Çünkü AMD anakart olarak avantajlı olsa da işlemci fiyatları saçma şekilde uçtu.

Monitör hariç kanka 144 Hz monitör var zaten monitörü ileride yenilerim şu anlık yeter bana.

Aa tamamdır bakayım bir.

Vallahi çok övdünüz büyük ihtimalle RX 6900 alacağım ama tam olarak farkları ne NVIDIA ile.

NVIDIA'nın fiyat politikasından dolayı kartları daha pahalı şu an oyun tarafında çok da farkları kalmadı sadece render tarafında şu an NVIDIA üstün.

Yeni konular

Geri
Yukarı