35 bin TL 4070 Ti ekran kartlı sistem parça önerisi

Onun cevabını senden iyi kimse veremez, sistemle eğlence oyun mu iş mi kotaracaksın, ödeme gücün mali dengen nedir bilmiyoruz, çok zorlanırım dediğine göre zaten düşünme bile hiç, en uygununu al. 3080 senin için mantıklı.
Yani gelirim iyi ama İlerki zamanda düğünüm olucak allah nasip ederse şimdi bunu alıp 9 ay taksit ödemek var birde 9 bin cekip 4 ay taksit ödemek var. Kenarda yine birikimim var istesem kartı 20k nakitte alırım taksit yapmadan ama bu seferde gerek varmı diye soruyor insan kendine. Mimarım ben hem oyun hem cizim hem render alacağım

Yani gelirim iyi ama İlerki zamanda düğünüm olucak allah nasip ederse şimdi bunu alıp 9 ay taksit ödemek var birde 9 bin cekip 4 ay taksit ödemek var. Kenarda yine birikimim var istesem kartı 20k nakitte alırım taksit yapmadan ama bu seferde gerek varmı diye soruyor insan kendine. Mimarım ben hem oyun hem cizim hem render alacağım
2. el kart gerçekten kötü değilse yapıştır.

3080 Ti oyunda da render'da da coşturur seni.

2. el kart gerçekten kötü değilse yapıştır.
İşte onu nasıl anlarım bilmiyorum 5 aylık kart 3 ay kullandım falan diyor Funmark testine tabi tutucam sence nasıl anlarım funmarkda yani sıcaklık derecelerinde nelere dikkat etmeliyim. rtx 3080 ti gigabyte gaming oc modeli. Ryzen 5600 kesinlikle yeter dimi

İşte onu nasıl anlarım bilmiyorum 5 aylık kart 3 ay kullandım falan diyor Funmark testine tabi tutucam sence nasıl anlarım funmarkda yani sıcaklık derecelerinde nelere dikkat etmeliyim. rtx 3080 ti gigabyte gaming oc modeli. Ryzen 5600 kesinlikle yeter dimi
Kartı sökmen gerekir, macun akması vesaire varsa, kart çok iş görmüş ya da mining yapılmış demek olabilir. Yazılımla anlayamazsın. Ama yine de testle performansına bak, kartın youtube incelemelerinde verdiği sonuçlara bak not et, ona göre kıyasla.

Kartı sökmen gerekir, macun akması vesaire varsa, kart çok iş görmüş ya da mining yapılmış demek olabilir. Yazılımla anlayamazsın. Ama yine de testle performansına bak, kartın youtube incelemelerinde verdiği sonuçlara bak not et, ona göre kıyasla.
Kart hiç sökülmemişse gerek varmı

Mining meselesinden dolayı risk.
O zaman şöyle yapıcaz sistemi

Anakart - gigabyte b660m ds3h
İşlemci - Ryzen 5600
SSD- Mld 500 GB
Kasa- Dark Guardian
Ram- Kingston Fury 3600 cla 17
Psu- Fsp 750w

Bunların toplamı 10.500 falan yapıyor

Ekran kartı- Rtx 3080 ti

Sistem bu düzeltmek istediğin yerleri düzeltebiliriz

Edit: RAM unutmuşum.

Hızlı bir şekilde topladım kafadan. Bir hata yapmamışımdır umarım. (Yapmışım.) @messinicocugu hocam musait olunca bakabilir misin? Bu arada 7600X dengesiz bir işlemci olduğundan UV gerekebilir bu soğutucuyla birlikte.

PSU olarak bu daha iyi olur hocam onun dışında iyi:

Geri
Yukarı