35 bin TL 4070 Ti ekran kartlı sistem parça önerisi

Önerileriniz nelerdir

Zotac Mı Palit Gamerock serisi mi Sebepleriyle açıklarsan çok sevinirim
Bir şey diyemem özellikleri için Asus MSI Gigabyte almayacaksam diğer modellerde fiyata göre karar verirdim. Hepsi de üzmez bence. En uygun fiyatlıyı al geç derim.

Öte yandan en bariz görünen farkı, Palit'in OC ile 2.600 MHZ Zotac'ın 2300 MHZ gelmesi sanırım.

Bir şey diyemem özellikleri için Asus MSI Gigabyte almayacaksam diğer modellerde fiyata göre karar verirdim. Hepsi de üzmez bence. En uygun fiyatlıyı al geç derim.

Öte yandan en bariz görünen farkı, Palit'in OC ile 2.600 MHZ Zotac'ın 2300 MHZ gelmesi sanırım.
Peki Bir kaç sorum daha olacak
1- Ram markası olarak aynı özelliklerde olduğunu düşünelim Kingston fury mi G skill RipjawsV mi

2- Kasa olarak. Antec Df600, Dark Guardian, Dark V20 Tercih Edersin..... Dark Guardian fiyatı diğerlerine göre daha uygun Birde pro modeli var ama gereksiz gibi geliyor. Bunların dışında kasa önerisinde varsa bulunabilirsin. Beyazda olabilir

Peki Bir kaç sorum daha olacak
1- Ram markası olarak aynı özelliklerde olduğunu düşünelim Kingston fury mi G skill RipjawsV mi

2- Kasa olarak. Antec Df600, Dark Guardian, Dark V20 Tercih Edersin..... Dark Guardian fiyatı diğerlerine göre daha uygun Birde pro modeli var ama gereksiz gibi geliyor. Bunların dışında kasa önerisinde varsa bulunabilirsin. Beyazda olabilir
Corsair 4000D beyaz -gri kullanıyorum çok memnunum. Mesh panel çok iyi. Bir bakayım bahsettiğin modelleri bilmiyorum.
Anakart hangisi aklına yattı RAM anakarta göre seçilir aslında ona göre RAM bakalım, takacağın anakart ile test edilip edilmediğine ve özelliklerine bakalım. Kingston Fury DDR5 32 GB 5600 kullanıyorum oldukça iyiler. Gskill de çok iyi bir marka, ama SSD Kingston efsane.

Bundan biraz daha dar NZXT H5 flow da var beyaz modeli.

Dosya Ekleri

• photo_2023-03-06_02-47-57.jpg
    photo_2023-03-06_02-47-57.jpg
    58,3 KB · Görüntüleme: 38
  • photo_2023-03-06_02-47-53.jpg
    photo_2023-03-06_02-47-53.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 33
  • photo_2023-03-06_02-47-46.jpg
    photo_2023-03-06_02-47-46.jpg
    80,8 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Corsair 4000D beyaz -gri kullanıyorum çok memnunum. Mesh panel çok iyi. Bir bakayım bahsettiğin modelleri bilmiyorum.
Anakart hangisi aklına yattı RAM anakarta göre seçilir aslında ona göre RAM bakalım, takacağın anakart ile test edilip edilmediğine ve özelliklerine bakalım. Kingston Fury DDR5 32 GB 5600 kullanıyorum oldukça iyiler. Gskill de çok iyi bir marka, ama SSD Kingston efsane.

Anakart Modeli Mecbur anakart 1 seçenek olucak. Attığın kasaya baktım ama fiyatı biraz fazla geldi bana bende fiyattan dolayı sorunum olduğu için acaba dark guardian alsam cekilsem mi aradan diyorum o fiyat bandında attıklarımı araştırırsan sevinirim ya

Dark Guardian Mesh ve hoş duruyor 1500 lira alınır.

Gskill senin anakart ile test edilmemiş uyumluluk listesinde yok, Kingston var. Kingston al geç, ondan daha uygunun DDR5'te yok.

Son düzenleme:

Gskill senin anakart ile test edilmemiş uyumluluk listesinde yok, Kingston var. Kingston al geç, ondan daha uygunun DDR5'te yok.
Birde onun Pro modeli var fiyattı biraz daha yüksek aralarında farkı tam anlamadım rgb renkler proda daha iyi ama sadece onun içinse bence o farkı vermeye değmez gibi geldi bana bakabilir misin atladığım bir yer mi var acaba. Bir diğer sorumda bu sistem yerine aklımda şöyle bir şey daha var. Sıfırdan yine kasa anakart işlemci ram psu alayım ama DDR 4 Olsun ikinci el temiz de bir tane Rtx 3080ti alayım diyorum. Bana daha uyguna gelmiş olur işlemciyi de uygun olması amaçlı ryzen 5600 seçim diyorum ama o kartı besler mi onu da bilmiyorum. Rtx 3080ti ile kuracağım 4070ti arasında uçurum performans olur mu sence

NZXT güzelmiş sence Dark guardian mı bu mu

Geri
Yukarı