35 bin TL'ye gaming laptop önerisi

Bütçe
35000 TL
Geçen sene arkadaşım ASUS bilgisayarını servise götürdü. Bilgisayarı alıp eve geldiğinde içindeki iki 8 GB'lık RAM'den birinin olmadığını fark etti. Servise gidip sorduğunda "bize geldiğinde yoktu" demişler. Markayı kötülemek için söylemiyorum fakat çok kişiden duydum böyle şeyleri, o yüzden ASUS'lara hiç bakmadık bile. Ama yine de daha iyi makineler vardır elbet biz Monster almakta kararlı olduğumuz için çok az baktık diğer markalara.

Şunu söyleyeyim Monster markasının (kasa kalitesi hariç) bataryası da ASUS ve HP'ye göre çok düşük ve çok fark ediyor, ayrıca ucuz da değil Monster ancak vergi indirimiyle alınabilecek hale gelir.

Yani, bir şey diyemedim şimdi. Burada AMD-Intel tercihi var. Bir de Monster'ın teknik servisinin daha iyi olduğunu söyleyebilirim.(tabii bu yaşadığınız şehre göre farklılık gösterebilir.)4050 aldıktan sonra "keşke 4060 alsaydım" diyeceğinizi de sanmıyorum. Tabii bir de ekran kartlarının kaç watt ile beslendiğide önemli, dikkat etmenizde fayda var.

Bilgisayar 100 dereceyi görüyor oyunlarda. Bu sıcaklıklarda oyun oynarsanız 1 senede elinizde kalır. Asla almayın şu teknolojik sobayı.

Şunu söyleyeyim Monster markasının (kasa kalitesi hariç) bataryası da ASUS ve HP'ye göre çok düşük ve çok fark ediyor, ayrıca ucuz da değil Monster ancak vergi indirimiyle alınabilecek hale gelir.

Evet benim makinenin masaüstünü açık bırak git, maksimum 1.5 saat gidiyor şarjı :D. Oyun bilgisayarında çok önemli değil zaten pil, nadiren şarjdan çıkarıyorum. Yine de bir kriter tabii.

Bilgisayar 100 dereceyi görüyor oyunlarda. Bu sıcaklıklarda oyun oynarsanız 1 senede elinizde kalır. Asla almayın şu teknolojik sobayı.
Emredersiniz paşam! konuya bu şekilde yaklaşmanızın doğru olmadığını düşünüyorum, herkesin kendince bir fikri, tecrübesi var. Bu şekil davranışlarla, tartışarak bir yere varamayız. Elimdeki makine 4 yaşında ve yeni yeni oyunları kaldırmamaya başladı Starfield ve KSP 2 gibi. Sadece belirtmek istedim :D

Son düzenleme:
Evet benim makinenin masaüstünü açık bırak git, maksimum 1.5 saat gidiyor şarjı :D. Oyun bilgisayarında çok önemli değil zaten pil, nadiren şarjdan çıkarıyorum. Yine de bir kriter tabii.

Emredersiniz paşam! Konuya bu şekilde yaklaşmanızın doğru olmadığını düşünüyorum, herkesin kendince bir fikri, tecrübesi var. Bu şekil davranışlarla, tartışarak bir yere varamayız. Elimdeki makine 4 yaşında ve yeni yeni oyunları kaldırmamaya başladı Starfield ve ksp 2 gibi. Sadece belirtmek istedim :D

Deneyin hocam. Monster Abra serisi tam olarak soba. Oyunlarda 100 dereceye çıkıyor ve işlemci frekans kısıp hem FPS'yi 10'a 20'ye düşürüyor. Hemde laptop un ömrü maksimum 1 yıl oluyor. Sırf servisi iyi diye Monster almayın. Malzemesi de kalitesiz. Arkadaşınıza almamasını söyleyin.

@Bestty hocamın attığı Victus çok daha iyi olur Monster'a göre.

Deneyin hocam. Monster Abra serisi tam olarak soba. Oyunlarda 100 dereceye çıkıyor ve işlemci frekans kısıp hem FPS'yi 10'a 20'ye düşürüyor. Hemde laptop un ömrü maksimum 1 yıl oluyor. Sırf servisi iyi diye Monster almayın. Malzemesi de kalitesiz. Arkadaşınıza almamasını söyleyin.

Şu an bu mesajı 4 yaşındaki Monster Abra A7 v11.1 üzerinden iletmekteyim. Thermal Grizzly macun sürdükten sonra Red Dead Redemption 2'de 60 FPS'te 83 dereceyi geçmiyor. Turbo fan açarsanızda 75 dereceye kadar çekiyor sıcaklığı ama kafa şişiriyor :D. Macundan önce 94 derece görmüştüm ama. Teknik servis dandik macun sürüyor. 4 yaşında olmasına rağmen şu an tek ve acayip sıkıntısı klavye aydınlatmasının sönmüyor olması.

Şu an bu mesajı 4 yaşındaki Monster Abra A7 v11.1 üzerinden iletmekteyim. Thermal Grizzly macun sürdükten sonra Red Dead Redemption 2'de 60 FPS'te 83 dereceyi geçmiyor. Macundan önce 94 görmüştüm ama. Teknik servis dandik macun sürüyor. 4 yaşında olmasına rağmen şu an tek ve acayip sıkıntısı klavye aydınlatmasının sönmüyor olması.

Laptopu 4 sene önce almışsınız. O zamandan bu zamana değişen çok şey var piyasada. Günümüzde Abra serisi iyi bir seri değil. HP Victus almanızı öneririm hem ısınma sorunu yok. Hem daha iyi donanımı var.

Şu an bu mesajı 4 yaşındaki Monster Abra A7 v11.1 üzerinden iletmekteyim. Thermal Grizzly macun sürdükten sonra Red Dead Redemption 2'de 60 FPS'te 83 dereceyi geçmiyor. Turbo fan açarsanızda 75 dereceye kadar çekiyor sıcaklığı ama kafa şişiriyor :D. Macundan önce 94 derece görmüştüm ama. Teknik servis dandik macun sürüyor. 4 yaşında olmasına rağmen şu an tek ve acayip sıkıntısı klavye aydınlatmasının sönmüyor olması.

Madem Monster alacaksınız, Tulpar serisi alın 36 bin TL'ye;

Sağlamlisans gibi sitelerde mevcut, oralarda 150 liraya falan satılıyor. Ben 2 ay önce pintipinden 50 lira civarına almıştım aktivasyon işlemi biraz uğraştırdı, sonrasında hiçbir sorun yaşamadım. Dijital key oluyor, Windows'u kurarken veya kurduktan sonra giriyorsunuz, böylece tüm Windows özelliklerine erişebiliyorsunuz.

Dediğiniz key e baktım nasıl yapılacağını bilmiyorum benim ilk bilgisayarım olacak o yüzden Windows 11 yüklü olarak almaya karar verdim.

Geri
Yukarı