35 Mbit Türknet mi 86 Mbit Milleni mi?

yigitdnz6

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 16 Mbit hız veren Vodafone internet kullanıyorum. Hem AKK var. Hem de hız düşük bu yüzden araştırırken tanınmış firmalar 16 Mbit verirken Türknet 35 Mbit Milleni ise 85 Mbit veriyor ama Milleni gerçekten bu hızı verebilir mi? Zaten taahhütsüz diye Milleni'yi denemeyi düşünüyorum. Sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ikisi de taahhütsüz. Milleni’de AKN var mı, yoksa tabii ki denemeye değer. 82 alamasanız bile stabil olsun diye 50 Mbps’ye sınırlandırabilirsiniz.

Uzun zamandır internet ile konularla ilgileniyorum. Alt yapı, iç tesisat ve İSS'ler hakkında bilgiye sahibim, burada beni bilen bilir. Benim oturduğum evde TİP 11B kabin mevcut ve ben hat değerleri veya başka bir faktör olsun 100 Mbps sorunsuz alabilecek bir alt yapıdayken sizce neden Netspeed 75 Mbps, Milenicom 100 Mbps tercih etmeyip TurkNet 35 Mbps kullanıyorum?

Uzun zamandır internet ile konularla ilgileniyorum. Alt yapı, iç tesisat ve İSS'ler hakkında bilgiye sahibim, burada beni bilen bilir. Benim oturduğum evde TİP 11B kabin mevcut ve ben hat değerleri veya başka bir faktör olsun 100 Mbps sorunsuz alabilecek bir alt yapıdayken sizce neden Netspeed 75 Mbps, Milenicom 100 Mbps tercih etmeyip TurkNet 35 Mbps kullanıyorum?
Netspeed'i neredeyse en çok öneren sizdiniz. Ne oldu da fikriniz değişti?
Ayrıca Turknet 35 veriyorsa VAE demek değil mi? Diğer firmalarla aynı yani.

Netspeed'i neredeyse en çok öneren sizdiniz. Ne oldu da fikriniz değişti?
Ayrıca Turknet 35 veriyorsa VAE demek değil mi? Diğer firmalarla aynı yani.
Evet WAE. Zaten YAPA olsaydı TİP 11B kalbinden hizmet alamazdım. Az önce bir konuda yine Netspeed önerdim. Ama ben sadece ADSL için Netspeed, VDSL için TürkNet önerdim hep. Benim için internet sıralaması Uydunet>SOL fiber>Vodafone fiber>TürkNet>Netspeed>Türk Telekom>Milenicom sıralaması şeklindedir. 16 Mbps alt yapısı olan birinin Netspeed 52 TL ödemektense TürkNet'e 64.99 TL vermesi saçmalıktır. Aradaki ufak tefek farklılıklar için 13 TL çok büyük bir fark.

Evet WAE. Zaten YAPA olsaydı TİP 11B kalbinden hizmet alamazdım. Az önce bir konuda yine Netspeed önerdim. Ama ben sadece ADSL için Netspeed, VDSL için TürkNet önerdim hep. Benim için internet sıralaması Uydunet>SOL fiber>Vodafone fiber>TürkNet>Netspeed>Türk Telekom>Milenicom sıralaması şeklindedir. 16 Mbps alt yapısı olan birinin Netspeed 52 TL ödemektense TürkNet'e 64.99 TL vermesi saçmalıktır. Aradaki ufak tefek farklılıklar için 13 TL çok büyük bir fark.
Millenicom neden önermiyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı