35 Mbps internet hızı 24 Mbps'e düştü

Arkadaşın SNR değeri düşmüş, sürekli kopmalar yaşamış, Türk Telekom'a bildirmiş ve müdahale olarak SNR seviyesini yükseltmek için hızı düşürmüşler?

Dediğim de şu ki yaklaşık olarak 11 Mbps 4 SNR değeri ediyor. Ve arkadaşınki en düşük olarak 25. 21 SNR'da kopmalar çok fazla olmaz, gayet yeterli ve düşürülmeye müsait bir değerdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
TürkTelekom çağrı merkezini aradım ve ekiplerin geldiğini hatlarda ve modemde bir problem olmadığını, sorunun kendilerinden kaynaklandığını belirttim ve 1 hafta boyunca yavaş olan hızım 1 dakika içinde normale döndü.

İşin özü modeminizden ve kablolarınızdan eminseniz hiç yorulmayın ve çağrı merkezi ile bu konuşmayı gerçekleştirin.

Dediğim de şu ki yaklaşık olarak 11 Mbps 4 SNR değeri ediyor. Ve arkadaşınki en düşük olarak 25. 21 SNR'da kopmalar çok fazla olmaz, gayet yeterli ve düşürülmeye müsait bir değerdir.
Yanlış bilgi. SNR değerinin ölçümü gelen hız değerleri ile yapılmaz. SNR değerleri, internet kablosunun kalitesine ve modemin gelen DSL değerlerinin doğru veya yanlış yönetimine göre farklılık gösterir. Bazı kullanıcılarda 100 Mbps'in 100'ünüde kullanmasına rağmen SNR değeri yüksektir, bazılarında 100 Mbps'in 70'ni bile kullansa SNR değeri düşüktür.

Türk Telekom çağrı merkezini aradım ve ekiplerin geldiğini hatlarda ve modemde bir problem olmadığını, sorunun kendilerinden kaynaklandığını belirttim ve 1 hafta boyunca yavaş olan hızım 1 dakika içinde normale döndü.

İşin özü modeminizden ve kablolarınızdan eminseniz hiç yorulmayın ve çağrı merkezi ile bu konuşmayı gerçekleştirin.

@emretas006 hocam aynı sorun bende de var 2 haftadır 35Mbps internetim vardı 24'te düşürdüler bugün yine aynı internet özellikle akşamları hız değerim çok düşük ne yapmalıyım bir önerin var mı? hangi konuşmayı yapayım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı